Změny v kvalifikaci ledařského MS

Kvůli vysokým teplotám a tím pádem nemožnosti připravit ledovou dráhu, muselo být ve finském Kauhajoki zrušeno jedno ze dvou kvalifikačních kol, FIM narychlo nenašla náhradního pořadatele, a proto byla donucena změnit kvalifikační pravidla.

Do seriálu Ice Speedway Gladiators 2020 je přímo nasazeno 7 nejlepších z loňského ročníku:       (1. Danil Ivanov, 2. Dmitrij Koltakov, 3. Dinar Valejev, 4. Dmitrij Chomicevič, 5. Hans Weber, 6. Stefan Svensson a 7. Niclas Svensson), odjede se pouze jedna kvalifikace ve švédském Örnsköldsviku, ze které postoupí první šestka a poslední dvě místa přidělí komise FIM jako stálé divoké karty.

Česká republika pro kvalifikaci dostala dvě místa, které obsadí, stejně jako v původní nominaci, Lukáš Hutla a Jiří Wildt. Nedostalo se tedy na Jana Klauze a Martina Běhala, kteří měli původně startovat v Kauhajoki.

I v nominacích ostatních reprezentací jsou většinou očekávaná jména, jen v německé nefigurují loňský účastník Ice Speedway Gladiators Max Niedermaier ani poslední německý šampion Markus Jell, v rakouské nezbylo místo pro Charly Ebnera a v kazašské se neobjevuje Andrej Šisegov, ale ten nejel ani jejich národní kvalifikační závod.

Nová startovní listina:

11.1. Kvalifikace MS na ledové dráze, Örnsköldsvik (Kallehov – 322 m)

 1. Jussi Nyrönen (FIN)
 2. Philip Lageder (AUT, švýcarská licence)
 3. Franky Zorn (AUT)
 4. Jiří Wildt
 5. Jasper Iwema (NL)
 6. Ove Ledström (SWE)
 7. Pavel Někrasov (KAZ)
 8. Franz Mayerbüchler (D)
 9. Mats Järf (FIN)
 10. Vladimir Čeblokov (KAZ)
 11. Harald Simon (AUT)
 12. Luca Bauer (D, italská licence)
 13. Stefan Pletschacher (D)
 14. Martin Haarahiltunen (SWE)
 15. Lukáš Hutla
 16. Igor Kononov (RUS)
 17. Pierre Halén (SWE)
 18. Jimmy Hörnell Lidfalk (SWE)

zdroj: FIM- live.com, baansportfansite.nl

ilustrační foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?