Do třetice všeho dobrého?

Na potřetí to snad už počasí dovolí a v sobotu 15. října od 14 hodin se na plzeňském plochodrážním stadionu bude moci odjet odložené závěrečné a tedy rozhodující finále mistrovství České republiky jednotlivců, které se v původních termínech kvůli deštěm poničené dráze nemohlo uskutečnit.

V nejstarším českém motoristickém šampionátu se v Plzni představí 16 nejlepších domácích jezdců.

V průběžné klasifikaci po prvním finále ve Slaném prozatím vede obhájce titulu Václav Milík z Pardubic (15 bodů), který tak míří za svým 7. titulem individuálního českého šampiona, čímž by vyrovnal zisk Antonína Kaspera mladšího na druhém místě historické tabulky. Na legendárního Jiřího Štancla by mu však stále scházelo 5 titulů. Václav Milík před pár týdny vybojoval 2. místo ve slavné pardubické Zlaté přilbě, ale skvěle mu sedí i plzeňská dráha, což už v minulosti mnohokrát předvedl.

Druhý v hodnocení šampionátu je prozatím Jan Kvěch z Markéty Praha (13 bodů), pro něj by to, v případě úspěchu, byl první domácí seniorský titul. Honza před několika dny v polské Toruni dokázal vybojovat stříbrnou medaili v juniorském mistrovství světa a určitě bude chtít sezónu zakončit dalším medailovým umístěním.

Třetí je v klasifikaci Eduard Krčmář ze Slaného (12 bodů), spolu s polským kolegou Robertem Chmielem pro klub AK Slaný o uplynulém víkendu získali titul mistrů ČR ve dvojicích a nedávno si také vyjel 2. místo v pražském Tomíčkově memoriálu. Eduard Krčmář si svůj prozatím jediný individuální titul vyjel před dvěma lety právě na dráze v Plzni.

O konečném pořadí na stupních vítězů hodně napoví už 6. jízda, ve které se spolu střetnou všichni tři výše zmiňovaní aspiranti na titul a spolu s nimi i Hynek Štichauer (prozatím 4. s 11 body), který v tomto šampionátu hostuje za pořádající PK Plzeň. Hynek tedy ztrácí jeden bod na medailové umístění a určitě se bude snažit navázat na zisk bronzové medaile z roku 2010.

Při neúčasti Josefa France a Martina Málka mají medailové ambice ještě další dva junioři pražské Markéty. Petr Chlupáč (5. s 11 body, v loňském roce vybojoval bronz po rozjezdu s Ondřejem Smetanou) a Daniel Klíma (6. s 10 body).

Ve startovní listině celkem jednoznačně převažují junioři v poměru 12:4. Pro čtveřici z nich je to pro ně letos dokonce debut v tomto šampionátu. Zatímco plzeňský Matěj Frýza (10. s 5 body) a divišovský Matouš Kameník (11. s 5 body) už s úspěchem startovali ve slánském finále, pro Adama Bednáře s Janem Hlačinou to bude úplná premiéra. U obou je to z důvodu, že dosáhli minimální věkové hranice (15 let) pro účast v závodech na motocyklech o objemu 500ccm až v létě. Adam obdržel pro finále v Plzni divokou kartu a rozhodně prokázal, že mu náleží po právu, neboť za těch pár závodů, které v nejsilnější objemové třídě stihl, dokázal potrápit a dokonce i porazit daleko zkušenější soupeře. Můžeme se těšit co předvede v Plzni.

Oproti původní startovní listině došlo k jedné změně. Slánského Patrika Linharta, který se potloukl při pádu v německé Míšni, nahradil jeho klubový kolega Vojtěch Zamazal.

Všichni plochodrážní příznivci se přijďte podívat na letošní poslední velký závod v Plzni, který určí nového nejlepšího českého plochodrážníka !

Startovní listina finále MČR jednotlivců v Plzni:
1. Jakub Exler, AK Markéta
2. Jan Kvěch, AK Markéta
3. Matouš Kameník, AK Divišov
4. Petr Chlupáč, AK Markéta
5. Jan Jeníček, ZP Pardubice
6. Eduard Krčmář, AK Slaný
7. Bruno Belan, AK Slaný
8. Matěj Frýza, PK Plzeň
9. Adam Bednář, AK Markéta
10. Hynek Štichauer, PK Plzeň
11. Daniel Klíma, AK Markéta
12. Vojtěch Zamazal, AK Slaný
13. Jan Hlačina, ZP Pardubice
14. Václav Milík, ZP Pardubice
15. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
16. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
Průběžná klasifikace MČR jednotlivců:
1. Václav MILÍK, ZP Pardubice – 15
2. Jan KVĚCH, AK Markéta – 13
3. Eduard KRČMÁŘ, AK Slaný – 12
4. Hynek ŠTICHAUER, PK Plzeň – 11
5. Petr CHLUPÁČ, AK Markéta – 11
6. Daniel KLÍMA, AK Markéta – 10
7. Josef FRANC, AK Markéta – 9
8. Martin MÁLEK, AK Březolupy – 9
9. Jaroslav VANÍČEK, AK Markéta – 8
10. Matěj FRÝZA, PK Plzeň – 5
11. Matouš KAMENÍK, AK Divišov – 5
12. Jaroslav PETRÁK, ZP Pardubice – 4
13. Jan JENÍČEK, ZP Pardubice – 4
14. Bruno BELAN, AK Slaný – 2
15. Jakub EXLER, AK Markéta – 2
16. Josef ČERNÝ, PK Plzeň – 0
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?