Zlatá přilba je plně obsazena

Kompletní startovní listinu nedělní 69. Zlaté přilby města Pardubic prezentoval na svém webu pořadající AMK Zlatá přilba. Nejzajímavějšími novýi tvářemi jsou Artem Laguta a Maciej Janowski.

Z dříve avizovaných jmen vypadli Martin Vaculík a Patryk Dudek, které do Pardubic nepustí klubové povinnosti v polské ekstralize. Postaví se proti sobě v odloženém klání mezi Zielonou Gorou a Gorzowem o polský bronz. U našich severních sousedů budou startovat i Troy Batchelor a Anders Thomsen, kteří společně v barvách Gdaňsku vyzvou Toruň v barážovém střetnutí o ekstraligu.

Baráž jede i Robert Lambert, ten by měl lídrem Lublinu proti Rzeszówu, který hájí prvoligovou příslušnost. Kdo chce mladého Brita v Pardubicích vidět, musí vzít zavděk pátečním juniorským mistrovstvím světa. Steve Worrall zase pojede za Newcastle proti Kometám z Workingtonu v britské druhé nejvyšší soutěži. Nepřijede ani Kai Huckenbeck.

Původně avizovaný Tai Woffinden na dotaz autora těchto řádku odvětil, že je příliš vytížený, navíc jej v následujích dnech čeká pohřeb v rodině.

I když Maciej Janowski nefiguroval v původním návrhu startovní listiny, pořadatelé o něj měli velký zájem. Po vypadnutí Patryka Dudka se podařilo dohodu dotáhnout a „Magic“ v Pardubicích nastoupí.

Zatímco Gdaňsk s Thomsenem a Batchelorem musí do baráže o ekstraligu, Unia Tarnów s Peterem Ljungem v sestavě vyhrála první ligu, a tak slaví přímý postup do ekstraligy. Švéd je tak volný a rozšířil švédský kontingent v Pardubicích na čtyři jména.

Byť se to nezdá, mají Ellis Perks, Artem Laguta a Nicolas Covatti něco společného. Všichni totiž budou po sobotním finále Mistrovství Evropy dvojic v Lonigu spěchat do Pardubic na Zlatou přilbu. Covatti byl ve startovní listině od prvopočátku, Perks a Laguta byli zapsáni až tento týden. Stálý účastník Grand Prix 2018 Laguta se rázem zařadil mezi mezi největší hvězdy slavného podniku a hlavní kandidáty na pozlacenou trofej.

Na Zlaté přilbě se představí i Francouzi David Bellego a Dimitri Bergé, i oni přijedou do Pardubic z Loniga. Na výlet po Evropě se těší zejména druhý jmenovaný, na kterého po pátečním finále Mistrovství světa juniorů čekají za dvě noci dva noční přejezdy na trase Pardubice – Lonigo a zpět.

Startovní listina:
1 Emil Sajfutdinov
2 Artem Laguta
3 Gleb Čugunov
4 Max Fricke
5 Ellis Perks
6 Daniel Gappmaier
7 Jurica Pavlic
8 Hans N. Andersen
9 Kenneth Bjerre
10 Lasse Bjerre
11 Patrik Hougaard
12 David Bellego
13 Dimitri Bergé
14 Christian Hefenbrock
15 Kevin Wölbert
16 Martin Smolinski
17 Norbert Magosi
18 Nicolas Felipe Covatti
19 Alessandro Milanese
20 Maciej Janowski
21 Rune Holta
22 Krystian Pieszczek
23 Matic Ivačič
24 Matej Žagar
25 Andreas Jonsson
26 Antonio Lindbäck
27 Fredrik Lindgren
28 Peter Ljung
29 Andrej Kobrin
30 Josef Franc
31 Eduard Krčmář
32 Matěj Kůs
33 Patrik Mikel
34 Václav Milík
35 Ondřej Smetana
36 Hynek Štichauer

R1 Jaroslav Petrák
R2 Martin Mejtský

zdroj: zlataprilba.cz
foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?