Zlatá přilba je komplet

Manažer plochodrážního závodu o Zlatou přilbu dnes složil poslední puzzle do startovní listiny závodu o 67. Zlatou přilbu města Pardubic. Dopolední telefon od Mateje Žagara a mail s podepsaným kontraktem Troye Batchelora byli tím posledním dílkem, který potřeboval k tomu, aby dokončil seznam třiceti šesti závodníků bojujících v neobvyklém závodě o cennou trofej.

Není ve světě závod, ve kterém by na startu bylo tolik jezdců a i počet třicet dva rozjížděk, ve kterých se rozhoduje o vítězi je unikátní. Navíc se na plochodrážním stadionu ve Svítkově uskuteční v pátek závod o Zlatou stuhu juniorů (mimochodem také nejstarším volném juniorském závodu světa), ve kterém startuje 24 jezdců a 12 jezdců bude na motocyklech o objemu do 250 ccm bojovat v takzvaném Jawa cupu. Sobotní finále mistrovství světa, které se uskuteční v Pardubicích posedmé přivede na start 18 jezdců. Pozorný čtenář tak jistě už spočetl, že v Pardubicích bude o tomto víkendu závodit celkem 92 jezdců i s náhradníky celkem v devadesáti jízdách. To je něco, co si nedovolí nikdo na světě.

Nejsledovanější je samozřejmě závod o Zlatou přilbu. Přes konkurenci nejprestižnější a pro jezdce ekonomicky nejzajímavější polské ligy, která samozřejmě odčerpala sedm jezdců Grand Prix se v neděli představí ve Svítkově tak kvalitní startovní listina, že odborníci už dnes předpovídají, že jen famózní výkon některého z českých jezdců by mohl ukončit čekání na vítěze z domácích luhů a hájů.

Tomáš Topinka, který v roce 1996 naposledy nechal v Pardubicích zaznít naši hymnu na počest vítěze je už nyní nejdéle čekajícím českým vítězem na svého následovníka.

Aleš Dryml nebude mít na startu svého parťáka z klubu Václava Milíka. Ten patří mezi čtrnáctku skvělých jezdců bojujících o polský titul, a tak je z našich jezdců tím, kdo by mohl pomýšlet nejvýše. Tomáš Suchánek, Eduard Krčmář, Matěj Kůs, Zdeněk Holub, Hynek Štichauer a Martin Málek, to je spolu s Drymlem sedm statečných, co svede boj s velkou kvalitou.

Proti nim bude totiž stát také sedm účastníků letošního Grand Prix. Tři z nich letos vyhráli čtyři závody z devíti a to už je výrazné potvrzení předešlých slov. Některou z Velkých cen dokázalo během své kariéry vyhrát osm jezdců medělního závodu. Co víc k tomu dodat snad jenom jména a také to, že začátek je v neděli ve 12 hodin. Za vstupenku diváci nedají více než 900 korun, ale závod mohou z míst na sezení vidět i od 300 korun a z míst na stání za 200 korun. Připraveny jsou i rodinné vstupenky za které čtyřčlenná rodina dá 600 korun. Páteční závody (cena 100 Kč a 150 Kč) pak začínají v 17 hodin, sobotní (cena od 100 do 400 Korun) ve 14 hodin.

Startovní listina:
1 Sam Masters (Austrálie)
2 Rohan Tungate (Austrálie)
3 Fritz Wallner (Rakousko)
4 Jurica Pavlic (Chorvatsko)
5 Hans N. Andersen (Dánsko)
6 Niels Kristian Iversen (Dánsko)
7 Peter Kildemand (Dánsko)
8 Timo Lahti (Finsko)
9 Benjamin Barker (Velká Británie)
10 Chris Harris (Velká Británie)
11 Richie Worrall (Velká británie)
12 Andrej Kudrjašov (Rusko)
13 Tobias Busch (Německo)
14 Martin Smolinski (Německo)
15 Kevin Wölbert (Německo)
16 Norbert Magosi (Maďarsko)
17 Alessandro Milanese (Itálie)
18 Nicolas Vicentin (Itálie)
19 Patryk Dudek (Polsko)
20 Stanislaw Burza (Polsko)
21 Krzysztof Kasprzak (Polsko)
22 Troy Batchelor (Austrálie)
23 Aleksander Čonda (Slovinsko)
24 Denis Štojs (Slovinsko)
25 Matej Žagar (Slovinsko)
26 Andreas Jonsson (Švédsko)
27 Peter Ljung (Švédsko)
28 Jacob Thorssell (Švédsko)
29 Stanislav Mělničuk (Ukrajina)
30 Zdeněk Holub (Česká republika)
31 Aleš Dryml (Česká republika)
32 Eduard Krčmář (Česká republika)
33 Matěj Kůs (Česká republika)
34 Martin Málek (Česká republika)
35 Tomáš Suchánek (Česká republika)
36 Hynek Štichauer (Česká republika)

R1 Jaroslav Petrák (Česká republika)
R2 Jan Holub (Česká republika)

foto: Petr Makušev (zlataprilba.cz)
zdroj: TZ

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?