Zkrácený závod v Manchesteru měl nečekaného vítěze

Třetí kvalifikační kolo MS juniorů včera večer uspořádali na nově postaveném Národním plochodrážním stadionu v Manchesteru, kde se letos uskuteční i finále Světového poháru.

Pořadatele i závodníky hodně potrápil déšť, kvůli kterému byl zrušen trénink a i závod musel být po 12. jízdě ukončen.

Výsledky po třech sériích tak určily konečné pořadí. Překvapivým vítězem se stal 20 letý francouzský jezdec Dimitri Bergé. Dimitri nejenže vyhrál všechny své tři jízdy, ale navíc časem rovných 60 sekund vytvořil i nový rekord dráhy. Francouzský mladík již má zkušenosti s britskými dráhami. V minulosti jezdil v Premier League za Glasgow Tigers a letos hájí barvy jejich jmenovců ze Sheffieldu.

Na druhém místě skončil Jack Holder, mladší bratr ex-mistra světa Chrise, a o třetí místo se podělili Dán Mikkel Bröndum Andersen a Erik Riss z Německa, který s úspěchem kombinuje krátkou a dlouhou dráhu.

Nepostupové místa obsadili domácí favorit Robert Lambert, nejlepší finský junior Nike Lunna a jeden ze spolufavoritů Brady Kurtz, jenž ve své první jízdě doplatil na problémy s motocyklem.Až na desáté příčce skončil jeden z předpokládaných aspirantů na jednu z medailí v celém šampionátu Pawel Przedpelski z Polska. Pawel ovšem nemá zkušenosti z britských oválů.

Podobně je na tom i jediný český zástupce v tomto závodě Patrik Mikel. Patrikovi se nový stadion, na kterém svoje utkání budou jezdit Belle Vue Aces,hodně líbil. Na samotnou dráhu, si ale zvykl až ve své třetí a zároveň poslední rozjížďce, ve které vybojoval svůj jediný bod, když porazil domácího Maxe Clegga.

21.5. Kvalifikace MS juniorů, Manchester (Belle Vue, National Speedway Stadium 347 m), rozhodčí Marek Wojaczek (PL)