Zítra v Plzni o postup do finále ME

Zítra,v sobotu 23. června, od 15 hodin se na plochodrážním stadionu v Plzni – Borech uskuteční semifinále Mistrovství Evropy juniorů do 21 let.

Střetne se v něm 16 jezdců z 8 zemí (Francie, Německa, Velké Británie, Itálie, Lotyšska, Polska, Ruska a České republiky). O pět postupových míst do finále se utkají vesměs jezdci, kteří se již s úspěchem prosazují i mezi seniory a proto můžeme očekávat zajímavý závod s mnoha urputnými souboji.

Jako největší favority sobotního klání můžeme uvést Rusa Gleba Čugunova, který byl nedávno členem ruského týmu, jenž zvítězil v Mistrovství světa dvojic – Speedway of Nations a vloni výrazně pomohl ruské sborné k zisku bronzových medailí ve Světovém poháru. Dalším je mladý Brit Dan Bewley, jemuž se podařilo v britském šampionátu seniorů obsadit vynikající druhé místo. Třetím velkým favoritem je Polák Dominik Kubera, ten je pro změnu jednou z opor vedoucího celku polské Ekstraligy Unie Leszno.

Ve startovní listině došlo v posledních dnech k několika změnám. Zraněného Rafala Karcmarze nahradil jeho klubový kolega ze Stali Gorzów Hubert Czerniawski. Kvůli chřipce nedorazí Mike Jacopetti. Němce jezdícího s rakouskou licencí vystřídá původně první náhradník Pavel Čermák. Jeho místo pak zaujme Josef Novák.

Českou republiku budou v sobotu zastupovat a zároveň usilovat o postup, tři jezdci. Vloni stříbrný v českém juniorském mistrovství Patrik Mikel, ve stejné soutěži bronzový a navíc i aktuální lídr našeho juniorského šampionátu Filip Hájek. Filipovi minulou sobotu v Liberci jen těsně unikl přímý postup do finále MS juniorů. Dalším Čechem v závodě bude zmiňovaný Pavel Čermák. Jako náhradníci budou připraveni Josef Novák a František Klier.

23.6. ME juniorů – semifinále, Plzeň (365 m), rozhodčí Giuseppe Grandi (ITA)

Startovní listina:

1 Dan Bewley, Velká Británie

2 Viktor Trofimov, Polsko

3 Davis Kurmis, Lotyšsko

4 Filip Hájek, Česká republika

5 Connor Mountain, Velká Británie

6 Gaetan Stella, Francie

7 Mike Jacopetti, Rakousko      Pavel Čermák, Česká republika

8 Arslan Fajzulin, Rusko

9 Dominik Kubera, Polsko

10 Gleb Čugunov, Rusko

11 Mattia Lenarduzzi, Itálie

12 Patrik Mikel, Česká republika

13 Lukas Fienhage, Německo

14 Enzo Dubernard, Francie

15 Zach Wajtknecht, Velká Británie

16 Rafal Karczmarz, Polsko    Hubert Czerniawski, Polsko

17 Josef Novák, Česká republika

18 František Klier, Česká republika

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?