Zítra se v Plzni pojede Pohár AČR

V sobotu od 15 hodin se na plzeňském plochodrážním stadionu pojedou střídavě dva závody: Pohár AČR jednotlivců a mistrovství ČR juniorů ve třídě 125ccm na krátké dráze. Oba mítinky již mají své startovní listiny. Do Poháru AČR se podařilo sehnat 16 jezdců a do šampionátu juniorů na malé dráze se přihlásilo 8 mladých jezdců.

V Poháru AČR budou patřit k největším favoritům pardubický Hynek Štichauer a pražský junior Daniel Klíma, který vyhrál i dubnový Pohár AČR v Plzni, po rozjezdu právě před Hynkem Štichauerem a Petrem Chlupáčem. Pořádně prohnat se oba favority budou snažit další nadějní junioři Jaroslav Vaníček (toho však trápí menší úraz nohy), Matouš Kameník, Bruno Belan a také domácí Matěj Frýza.

Zamíchat pořadím na nejvyšších příčkách může také za PK Plzeň hostující Němec Daniel Spiller. Daniel je juniorským ex-mistrem světa ve třídě do 250ccm a německým juniorským šampionem do 21 let z roku 2017. Dalším za Plzeň hostujícím jezdcem bude 18letý Estonec Aadam Seermaa, pro kterého to bude zároveň i trénink na semifinále ME juniorů, které se v Plzni uskuteční 3. září.

Mistrovský závod juniorů ve třídě 125ccm proběhne na krátké dráze. Každý jezdec na ní vystartuje do čtyř jízd základní části, které následně určí jejich rozmístění do finálových rozjížděk.

V tomto závodě jsou největšími favority dva vedoucí jezdci šampionátu slánský Karel Průša a chabařovický Petr Marek. Úspěšně jim však konkuruje plzeňský Štěpán Melč, kterému prozatím patří 3. příčka. Štěpán se určitě bude snažit potvrdit poslední úspěšné výsledky i před svými příznivci. Závod od závodu se zlepšuje také v současnosti jediná česká plochodrážní jezdkyně Štěpánka Nyklová, což dokázala i 3. místem při nedávném Speedway Mini Cupu právě v Plzni.

Podle předpovědi by v sobotu mělo být polojasno a kolem 28°C. Snad tedy bude počasí přívětivé pro všechny příznivce ploché dráhy, kteří dorazí na stadion.

23.7. Pohár AČR, Plzeň (365 m), rozhodčí Tomáš Topinka

 1. Radek Bambuch, Walbo Kopřivnice
 2. Adam Seermaa, EST – PK Plzeň
 3. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 4. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 5. Adam Nejezchleba, AK Divišov (250ccm)
 6. Jakub Exler, AK Markéta
 7. Štěpán Ševčík, AK Divišov (250ccm)
 8. Matěj Frýza, PK Plzeň
 9. Daniel Klíma, AK Markéta
 10. Matouš Kameník, AK Divišov
 11. Jan Jeníček, ZP Pardubice
 12. Bruno Belan, AK Slaný
 13. Jakub Sazovský, Walbo Kopřivnice
 14. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
 15. Vojtěch Zamazal, AK Slaný
 16. Daniel Spiller, D – PK Plzeň

Mistrovství ČR juniorů 125ccm, krátká dráha

 1. Štěpán Melč, PK Plzeň
 2. Petr Marek, SC Chabařovice
 3. Roman Štola, AMK Mar. Lázně
 4. Karel Průša, AK Slaný
 5. Marian Jirout, ZP Pardubice
 6. Luboš Hromádka, ZP Pardubice
 7. Štěpánka Nyklová, AK Slaný
 8. David Hofman, ZP Pardubice
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?