Zdeněk Holub byl v Plzni nejlepší

K závodu Přeboru České republiky, který se včera uskutečnil na stadionu na plzeňských Borech, nakonec dorazilo všech sedmnáct přihlášených jezdců. Ten, který se dostavil jako poslední, byl naopak první ve všech svých jízdách. Zdeněk Holub pětkrát zvítězil a po závodě si tak mohl stoupnout na nejvyšší příčku na stupních vítězů, kde jej podle očekávání doplnili domácí Zdeněk Simota a Martin Málek zastupující AK Slaný.

Čtvrté místo obsadil nestárnoucí Jaroslav Petrák z Pardubic, páté Filip Hájek z Markéty a nečekaně šesté druhý jezdec plzeňského klubu Radek Podhadský.

Po svém pádu s Jaroslavem Petrákem ze závodu odstoupil žarnovický mladíček David Pacalaj, ale nemělo by se u něj jednat o vážnější zranění.

Závod šampionátu juniorů ve třídě do 125 ccm bez ztráty bodu ovládl třináctiletý Pavel Kuchař z Markéty. Druhý skončil nedávný vítěz Evropského poháru v Toruni Filip Šifalda z Chabařovic a třetí další jezdec Markéty Michal Baštecký.

V průběžném hodnocení seriálu Mistrovství ČR se Pavel Kuchař dostal do vedení o dva body před Filipa Šifaldu.

 

8.7. Přebor ČR jednotlivců, Plzeň

  1. Zdeněk Holub, Markéta Praha (3,3,3,3,3) 15
  2. Zdeněk Simota, PK Plzeň (3,3,2,3,3) 14
  3. Martin Málek, AK Slaný (2,3,2,3,3) 13
  4. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice (1,3,3,2,2) 11
  5. Filip Hájek, Markéta Praha (2,2,3,1,2) 10
  6. Radek Podhadský, PK Plzeň (1,3,2,2,2) 10
  7. Martin Mejtský, ZP Pardubice (3,1,2,2,1) 9
  8. Václav Kvěch, Markéta Praha (0,1,3,-,3) 7
  9. Jakub Valkovič, SC Žarnovica (2,2,3,0,Fd) 7
  10. Josef Novák, ZP Pardubice (R,1,1,3,1) 6
  11. František Klier, AK Divišov (0,1,2,1,2) 6
  12. Dan Šilhán, PD Liberec (1,0,0,1,3) 5
  13. Jan Kvěch, Markéta Praha (3,R,1,F,1) 5
  14. Pavel Čermák, Markéta Praha (0,1,1,2,1) 5
  15. Petr Chlupáč, Markéta Praha (2,2,0,Fd,0) 4
  16. David Pacalaj, SC Žarnovica (2,2,Fd,-,-) 4
  17. Sindy Weber, PD Liberec (1,0,1,2,0) 4

Jízdy:

  1. Simota, Pacalaj, Podhadský, Čermák
  2. J. Kvěch, Chlupáč, Weber, Novák (R1)
  3. Mejtský, Hájek, Petrák, V. Kvěch
  4. Holub, Málek, Šilhán, Klier
  5. Simota, Valkovič, Mejtský, Weber
  6. Podhadský, Chlupáč, V. Kvěch
  7. Petrák, Pacalaj, Novák, Šilhán
  8. Holub, Hájek, Čermák, J. Kvěch (R/st)
  9. Málek, Valkovič, Klier
  10. Holub, Simota, Novák, Šilhán
  11. Hájek, Podhadský, J. Kvěch, Chupáč
  12. Petrák, Mejtský, Weber, Pacalaj (Fd)
  13. Valkovič, Málek, Čermák, J. Kvěch (F3)
  14. Simota, Mejtský, Hájek
  15. Novák, Podhadský, Šilhán
  16. V. Kvěch, Klier, Chlupáč (Fd1)
  17. Málek, Čermák
  18. Holub, Petrák, Mejtský, Valkovič
  19. Šilhán, Weber, Klier
  20. Simota, Hájek, Novák, Chlupáč
  21. Málek, Podhadský, J. Kvěch
  22. V. Kvěch, Klier, Valkovič (Fd1)
  23. Holub, Petrák, Čermák, Weber

Mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm:

  1. Pavel Kuchař,Markéta Praha (3,3,3,3) 12
  2. Filip Šifalda, SC Chabařovice (2,3,3,2) 10
  3. Michal Baštecký, Markéta Praha (1,2,2,3) 8
  4. Daniel Klíma, AK Divišov (3,2,Fd,0) 5
  5. Jaroslav Vaníček, Markéta Praha (1,1,1,2) 5
  6. Milan Dobiáš, SC Chabařovice (2,1,0,1) 4
  7. Lukáš Vinter, Markéta Praha (R,0,2,1) 3
  8. Jan Jeníček, ZP Pardubice (0,0,1,0) 1

Jízdy:

  1. Klíma, Dobiáš, Vaníček, Vinter (R)
  2. Kuchař, Šifalda, Baštecký, Jeníček
  3. Šifalda, Baštecký, Dobiáš, Vinter
  4. Kuchař, Klíma, Vaníček, Jeníček
  5. Kuchař, Baštecký, Vaníček, Dobiáš
  6. Šifalda, Vinter, Jeníček, Klíma (Fd)
  7. Baštecký, Vaníček, Vinter, Jeníček
  8. Kuchař, Šifalda, Dobiáš, Klíma

Máte k tomu co říct?