Zagar triumfoval v Německu, Doyle utekl konkurenci

Devátou letošní zastávkou seriálu Grand Prix připravil německý Teterow. Byl to velmi těžký závod s velmi nevyrovnanými startovními stopami. Hodně se dařilo především Australanům, ale ty nakonec ve finále předčila dvojice Matej Zagar a Martin Vaculík. Třetí příčku už však obklopil první zástupce protinožců, Jason Doyle, a hned za ním projel cílem jeho krajan Chris Harris. Doyle se tak poosmé letos dostal do finále a výrazně tím navýšil své vedení na pozici lídra šampionátu.

Závodem od začátku neuvěřitelně míchala příprava startovoních pozic. Stopy se sice postupně stále více slévaly, ale i tak měli závodníci z vnějších pozic velký problém s tím, aby soupeřům z vnitřku mohli pořádně konkurovat. Velkou nevýhodu tak měli závodníci, kterým los přidělil dvakrát start z vnějšku. Nicméně, i to k ploché dráze zkrátka patří a nelze se na to určitě z pohledu závodníků vymlouvat.

Od začátku se velmi dobře dařilo australské dvojici Doyle a Holder, kteří tak po včerejším záření svých juniorských krajanů v nedalekém Güstrowě jasně potvrdili, že se protinožcům v Německu prostě daří. Nejzdatněji jim sekundoval Fredrik Lindgren a s ním se pak s deseti body po základní části posunuli dál Emil Sayfutdinov, Patryk Dudek a Peter Kildemand. Jako poslední se pak do semifinále protáhl také Slovák Martin Vaculík.

Vaculík a Zagar sice postoupili do semifinále z posledních dvou pozic a zbyla na ně jen zdánlivě nejhorší bílá stopa. Jenomže oba zvládli výborně start na druhé místo. Zatímco Vaculík však po výborném výjezdu z první zatáčky ihned prosvištěl kolem Doyla a obral jej o první místo, Zagar musel dobývat Holderovu pozici dlouhá tři kola, než uspěl. Nakonec to však vyšlo oběma a oba ve finále využili toho, že mohli vybírat stopu před oběma Australany.

V Německu se naopak nedařilo polským jezdcům. Absolutní marnost si v sobotu prožil jeden z favoritů, Bartosz Zmarzlik, který získal za celý závod jen dva body. Trápil se opět i Pawlicki, který prostě stále nemůže najít rychlost. To Janowski měl především smůlu. Celý závod byl netrpělivý na spojce, ulil dva starty a do jedné jízdy proto ani nesměl nastoupit, a to měl jet zrovna z úplně vnitřní stopy. Tyhle body mu nakonec rozhodně chyběly.

Nejblíže za branami postupu však zůstal domácí Smolinski, kterému se dařilo snad až nečekaně dobře. Osm bodů mu však do semifinále nepomohlo. Asi největším překvapením však byl nevydařený závod v podání Woffindena, který má jinak v poslední době velmi dobrou formu. Ze začátku se mu dařilo i tentokrát, ale pak to zkrátka přestalo Britovi jet. Po zisku pěti bod tak již na svůj třetí titul pro mistra světa letos pomýšlet nejspíš nemůže.

Výsledky devátého závodu:

1. Matej Zagar – 15
2. Martin Vaculík – 14
3. Jason Doyle – 17
4. Chris Holder – 14

5. Emil Sayfutdinov – 11
6. Patryk Dudek – 11
7. Fredrik Lindgren – 11
8. Peter Kildemand – 10
9. Martin Smolinski – 8
10. Maciej Janowski – 7
11. Tai Woffinden – 5
12. Antonio Lindback – 4
13. Piotr Pawlicki – 4
14. Kai Huckenbeck – 4
15. Bartosz Zmarzlik – 2
16. Max Fricke – 1

Průběžné pořadí po devátém kole:

1. Jason Doyle – 114
2. Patryk Dudek -104
3. Maciej Janowski – 101
4. Fredrik Lindgren – 98
5. Tai Woffinden – 94
6. Emil Sayfutdinov – 90
7. Bartosz Zmarzlik – 82
8. Martin Vaculík – 80

9. Matej Zagar – 73
10. Chris Holder – 66
11. Antonio Lindback – 64
12. Piotr Pawlicki – 63
13. Greg Hancock – 45
14. Niels Kristian Iversen – 44
15. Peter Kildemand – 36
16. Václav Milík – 20
17. Martin Smolinski – 13
18. Nicki Pedersen – 8

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?