Zagar dál slaví úspěchy, před Přilbou si ještě zvedl sebevědomí v Czestochowě

Páteční večer si plochodrážní fanoušci mohli zpestřit volným turnajem v polské Czestochowě, který byl nabitý mnoha zajímavými jmény. Papírové předpoklady však tentokrát ukázaly, že je není radno přehlížet. Do finále se dostali jen ti nejpovolanější favorité. Ačkoli však domácí fanoušci do poslední chvíle pevně věřili domácímu duu Jonsson-Madsen, na poslední chvíli je o „Pohár Prezidenta“ obral Sovinec Matej Zagar.

Turnaj o Pohár Prezidenta Czestochowy pro dvacet jezdců si od začátku podmaňovala trojice, která nakonec v závěru také okupovala stupně vítězů. Všichni ztratili v základní fázi jen bod a do finále se prokousali zcela hladce. Na záda jim pak dýchal nejvíce Peter Kildemand, který ale ve finále beztak upadl, a tak nechal boj o zlato na nejlepší trojici dne. Start nejlépe vyšel Švédu Jonssonovi, který také celou dobu vedl. Za ním o druhou příčku bojovali v prvních kolech Zagar a Madsen. Když však Slovinec útoky soupeře odrazil, vrhl se do oje o zlato. A úspěšně. Jonssona po fantastickém manévru nakonec doslova objel po mantinelu v posledním kole a jen tak tak se při tom udržel na svém stroji. Zagar zkrátka v poslední době nepřestává zářit a jako další kořist již vyhlíží Zlatou přilbu.

Závod vůbec nevyšel domácímu Rune Holtovi, který hned zkraje prodělal dva defekty, což jej o šance téměř připravilo. Dost se dařilo Dánu Michelsenovi, který však nakonec nepostoupil do finále především proto, že se nechal v poslední jízdě vyloučit. S ním skončili závod na devíti bodech také nejlepší Poláci dne Artur Czaja, Jakub Jamróg a Sebastian Ulamek. V závodě se hned na začátku zranil domácí Oskar Polis, kterého po střetu s Pieszczekem odvezla sanitka. Oskarovi přejeme brzké uzdravení.

Výsledky závodu:

1. Matej Zagar – 17
2. Andreas Jonsson – 16
3. Leon Madsen – 15
4. Peter Kildemand – 12

5. Mikkel Michelsen – 9
6. Artur Czaja – 9
7. Jakub Jamróg – 9
8. Sebastian Ulamek – 9
9. Andrij Kudrjašov – 8
10. Tobiasz Musielak – 8
11. Krystian Pieszczek – 7
12. Mateusz Szczepaniak – 6
13. Grzegorz Zengota – 5
14. Troy Batchelor – 5
15. Kacper Gomólski – 5
16. Edward Mazur – 4
17. Hubert Legowiak – 4
18. Patrick Hougaard – 3
19. Rune Holta – 3
20. Michal Gruchalski – 1
21. Oskar Polis – 0
22. Bartosz Świacik – 0

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?