Žagar bude na přilbu připraven

Matej Žagar stále není po ošklivém pádu z Grand Prix v Gorzowě v úplném pořádku, i tak ale bude podle britského tisku dostatečně fit, aby se mohl představit v nedělní 67. Zlaté přilbě města Pardubic.

Čtrnáctinásobný mistr Slovinska sice o víkendu zvládl nastoupit do domácí Grand Prix v Kršku. Už ale vynechal pondělní úvodní semifinále britské Elite League na domácí dráze v Manchesteru, kde Belle Vue i bez své jedničky porazilo Swindon.

V rozhovoru pro list Manchester Evening News už příslušník slovinských ozbrojených sil potvrdil, že se stav zranění v oblasti pánve lepší. To pro Aces znamená, že Žagar v pondělí přijede do Swindonu a pomůže hájit náskok čtrnácti bodů z Kirkmanshulme Lane.

Vedle britské ligy Žagar potvrdil i start v nedělním plochodrážním svátku v Pardubicích. Závod na dráze Žagarova českého zaměstnavatele by měl závodníkovi posloužit jako pořádně ostrý test zdravotní připravenosti právě před play-off britské Elite League.

Aktuálně čtvrtý závodník světa se na Zlatou přilbu vrací po dvou letech a to v pozici jednoho z hlavních favoritů. Podobnou nálepku dostal i v roce 2013, kdy došel až do finále. Tam ale jeho ambice zastavilo vylučovací světlo poté, co vypršel dvouminutový časový limit.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: Hayley Bromley / Manchester Evening News

 

 

Máte k tomu co říct?