Začne český juniorský šampionát

AKTUALIZOVÁNO – Úvodním finálovým závodem bude zítra v 18 hodin na pražské Markétě zahájeno Mistrovství České republiky juniorů. Do prvního závodu se přihlásilo 18 jezdců a proto bude nutné odjet i dvě kvalifikační jízdy.

Loňský šampion Eduard Krčmář už ukončil juniorský věk a proto na uvolněný trůn usedne jeho nástupce. Největším favoritem na titul se zdá být vloni druhý pardubický Patrik Mikel. Patrik měl ovšem 8. dubna při Mistrovství Slovenska v Žarnovici pád, při kterém si poranil loket a zítra se teprve vrátí na závodní dráhu.

K favoritům můžeme přidat i jezdce domácí Markéty. Vloni bronzového Filipa Hájka a stále se zlepšující Jana Kvěcha s Petrem Chlupáčem. Podceňovat nelze ani žarnovické juniory. David Pacalaj udělal velký progres a Ján Mihálik vloni skončil čtvrtý až po rozjezdu s Filipem Hájkem. Uvidíme jak se bude dařit dalším zahraničním jezdcům. Němec Richard Geyer byl v loňském roce v našem juniorském šampionátu celkově šestý a Holanďan startující za plzeňský klub Jarno  de Vries před čtyřmi lety právě v Plzni vyhrál Evropský pohár ve třídě do 125 ccm a v říjnu se v Kopřivnici zúčastnil našeho mistrovství na dlouhé dráze. Z české špičky chybí pouze, vloni v šampionátu pátý, pardubický Josef Novák.

24.4. Mistrovství ČR juniorů, Praha (Markéta), rozhodčí Lenka Felix

Startovní listina:

 1. Jan Kvěch, AK Markéta
 2. (2. kvalifikace)
 3. Pavel Čermák, AK Markéta  (omluven z důvodu maturitní zkoušky) – (4. kvalifikace)
 4. Richard Geyer, D
 5. Patrik Mikel, ZP Pardubice
 6. František Klier, AK Divišov
 7. (3. kvalifikace)
 8. Jakub Valkovič, SC Žarnovica
 9. Daniel Klíma, AK Markéta
 10. Petr Chlupáč, AK Markéta
 11. Ján Mihálik, SC Žarnovica
 12. Sindy Weber, PD Liberec (D)
 13. (1. kvalifikace)
 14. Filip Hájek, AK Markéta
 15. David Pacalaj, SC Žarnovica
 16. Jarno de Vries, PK Plzeň (NL)
 17. (5. kvalifikace)

Kvalifikace na dvě jízdy po pěti jezdcích na strojích třídy do 250 ccm. Závodníci na 1. – 4. místě se po sečtení výsledků kvalifikují do závodu. Jezdec na 5. místě bude rezervním.

 1. Sebastian Kössler, AK Slaný (AUT)
 2. Milan Dobiáš, Chabařovice
 3. Daniel Šilhán, PD Liberec
 4. Michal Baštecký, AK Markéta
 5. Pavel Kuchař, AK Markéta

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?