Woffinden je konečně na vlně, vyhrál v Gorzówě

Osmý z dvanácti letošních podniků seriálu SGP hostil stadion Edwarda Janczarza v polském Gorzówě, kde se do závodu zapojil také český závodník, Václav Milík, který zaskakoval jakožto náhradník. A nevedl si vůbec zle, ve velice vyrovnaném závodě vybojoval nádherných sedm bodů, ale ani ty mu nakonec do semifinále nepomohly. Stupně vítězů nakonec patřily po dlouhé době Taii Woffindenovi, jemuž dělali společnost druhý Patryk Dudek a třetí Jason Doyle. Favorizovaného Zmarzlika zastavil ve finále defekt.

Velmi dobře jeli od začátku Sayutdinov a Woffinden. Oba ujížděli svým soupeřům praktiky od prvních jízd a od zbytku velmi vyrovnaného startovního pole se dokázali odlepit. To například finalista, Jason Doyle, neprožil zrovna ideální začátek závodu a na čelo se musel postupně dotahovat. Také on se však do semifinále dostal celkem bez problému a nakonec si také vzal zpět pozici lídra šampionátu. Největší problémy měl poslední ze čtyř finalistů, asi největší favorit závodu, domácí Bartosz Zmarzlik. Ten postupoval do semifinále jen s osmi body z osmé pozice. Oněch osm bodů ale stačilo vlastně i druhému domácímu finalistovi, Patryku Dodkovi.

Do semifinále se probojoval také Dán Jepsen Jensen, který stejně jako Milík nastupoval v roli náhradníka za zraněné jezdce. A nechyběl ani Lindgren, který jel opět stabilně dobře a soupeři jej zastavili až v semifinále, kdy hleděl v cíli na záda Dudkovi a Woffindenovi. Docela dobře by se bývalo dařilo nejspíše i Piotru Pawlickému, který měl však v závodě velkou smůlu. Přesto se dokázal smolař dne dostat do semifinále. Polák jezdil vždy vepředu, ale dvakrát za večer upadl, což mu moc šancí nedávalo. Přesto mezi nejlepší osmičkou nakonec nechyběl taktéž.

Do semifinále se tentokrát nedostal jeden z hlavních favoritů, Maciej Janowski. Polák měl sice docela dobrý úvod, ale pak se mu přestalo dařit a nakonec mu závod vůbec nevyšel. Ztratil tak nejen svůj náskok na první příčce, ale také pozici lídra samotnou. Společně s ním za branami semifinále skončil i posledně výborný Lindback, nebo třeba divoká karta Kasprzak. Jen o bod to však nevyšlo trojlístku Zagar, Milík a Vaculík.

Konečné pořadí závodu:

1. Tai Woffinden – 18
2. Patryk Dudek – 13
3. Jason Doyle – 14
4. Bartosz Zmarzlik – 10

5. Emil Sayfutdinov – 11
6. Fredrik Lindgren – 11
7. Piotr Pawlicki – 9
8. Michael Jepsen Jensen – 8
9. Matej Zagar – 7
10. Václav Milík – 7
11. Martin Vaculík – 7
12. Krzysztof Kasprzak – 6
13. Maciej Janowski – 6
14. Antonio Lindback – 5
15. Martin Smolinski – 4
16. Chris Holder – 2

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Jason Doyle – 97
2. Maciej Janowski -94
3. Patryk Dudek – 93
4. Tai Woffinden – 89
5. Fredrik Lindgren – 87
6. Bartosz Zmarzlik – 70
7. Emil Sayfutdinov – 79
8. Martin Vaculík – 66

9. Antonio Lindback – 60
10. Piotr Pawlicki – 59
11. Matej Zagar – 58
12. Chris Holder – 52
13. Greg Hancock – 45
14. Niels Kristian Iversen – 44
15. Peter Kildemand – 26
16. Václav Milík – 20
17. Nicki Pedersen – 8

Máte k tomu co říct?