Vydařený návrat Zdeňka Simoty do Británie bude pokračovat i v letošním roce

Zdeněk se v minulém roce vrátil do britské ligové soutěže po téměř šesti letech a prožil v ní úspěšnou sezonu. V březnu se dohodl s celkem Premier League Plymouth Devils, a protože obě strany byly navzájem spokojeny i po zakončení ligového ročníku, v prosinci prodloužily smlouvu i pro následující rok.

V týmu Devils 2015 jsou s ním prozatím: nový kapitán Kyle Newman, po zranění se vracející zkušený Američan Ryan Fisher a z Ipswiche dorazil Dán Morten Risager. Jako náhradník nakonec kvůli rodiným problémům nebude pokračovat maďarský junior Roland Benkö, ale místní jezdec Sam Chapman.

Devětadvacetiletý Zdeněk (na britských ostrovech známý pod přezdívkou Sam) v letech 2005 – 2007 s úspěchem, nejprve v Premier League a poté v Elite League, hájil barvy Reading Racers. V roce 2008 až do svého vážného zranění páteře 1. května v maďarském Miskolci, nastupoval v britské Elite League za Peterborough Panthers.

V loňském roce si nejprve musel zvyknout na pro něho novou, pouhých 207 metrů dlouhou, plymouthskou dráhu St. Boniface Arena, ale postupem času se pro něj stala dokonce výhodou a navíc jej mohl manažer Lee Trigger z náhradnické pozice využít podle potřeby pro více jízd.

Nejúspěšnější Zdeňkovi domácí zápasy byly proti Glasgow Tigers (16+1), Somerset Rebels (14+1) a Sheffield Tigers (11+4). Z venkovních utkání se mu nejvíce dařilo v Somersetu, kde v sedmi jízdách ukořistil 17 bodů.
Celkově Zdeněk nastoupil za tým z přístavního města ve 42 ligových a pohárových utkáních, ve kterých startoval ve 223 jízdách, v 54 z nich se mu podařilo zvítězit a pro Devils získal 346 bodů s 33 bonusy. Hostoval také ve dvou utkáních za Berwick Bandits a Rye House Rockets. Dohromady to dalo average 6.10 bodu pro začátek příštího ročníku.

Devils bohužel v průběhu sezony trápily zranění a s tím související časté změny sestavy (během sezony doplnil Zdeňka v týmu Devils další Čech Josef Franc) a proto obsadili v tabulce Premier League až konečné deváté místo. Větší úspěch slavili v Knock Out Cupu, ve kterém po vítězství nad Redcar Bears a Peterborough Panthers postoupili až do semifinále. V něm, už ale byli nad jejich síly Ipswich Witches.

Na slavnostním zakončení sezony v Plymouthu obdržel Zdeněk dvě ceny: The Most Exciting and Entertaining Rider a The Most Bonus Points Rider. Cenu pro nejlepšího jezdce klubu „The Rider of the Year“ získal stále se zlepšující Kyle Newman.

Na závodě mimo britské ostrovy se Zdeněk objevil pouze ve francouzském Lamothe – Landerron, kde v dobře obsazeném závodě i se zdravotními problémy obsadil desátou příčku.

V letošním roce bude v Premier League na Zdeňka a jeho Devils čekat minimálně 24 utkání. V Ligovém poháru pojedou ve skupině osm závodů a v Knock Out Cupu se nejprve utkají s Peterborough Panthers a v případě postupu se Somerset Rebels.

Bohužel v Čechách minulou sezonu Zdeněk nestartoval a tak můžeme jen doufat, že si letos najde cestu, aby se na některém domácím závodě předvedl.

 

zdroj: plymouthdevils.co, Zdeněk Simota

foto: simotaspeedway.com

 

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?