Ve Švédsku jdou dál oba „out-sideři“

Čtvrtfinále švédské Elitserien je ta tam a nejeden divák se nad jeho výsledky určitě pozastaví a maličko udiví. V obou soubojích totiž zvítězil ten papírově slabší celek, nebo minimálně celek, který byl po základní části v tabulce níže. Po úterku tak slaví Rospiggarna Hallstavik a Eskilstuna Smederna. Nejvíce zářil Matej Zagar, který hájil barvy Eskilstuny na půdě těžkého soupeře, Dackarny Malilla.

Čtvrtfinálové odvety

Dackarna Malilla – Eskilstuna Smederna 43:46
Patryk Dudek 11+2, Fredrik Lindgren 9+1, Peter Ljung 6+1, Rune Holta 6, Maciej Janowski 5+1, Mads Korneliussen 5, Joel Kling 1+1 – Matej Zagar 15, Michael Jepsen Jensen 9+1, Pontus Aspgren 9+1, Mikkel Michelsen 6, Linus Ekloef 4+2, Andžejs Lebedevs 3, Leon Madsen 0

Na půdě Malilly měl být průběh celkem jasný. Favorit si přivezl z prvního zápasu přijatelný výsledek a doma měl soupeře roznést na kopytech. A zpočátku šlo vše podle scénáře. Až do osmé rozjížďky domácí po kouscích stále odskakovali a rozdíl už byl v jednu chvíli dokonce osmibodový. Jenže pak se Smederně povedly dvě jízdy a hned bylo vše jinak. Hosté se dostali do vedení a už si jej nenechali vzít. Ba naopak, o dva body jej ještě navýšili a už se mohli jen těšit na postupovou radost. Tu si užili už po čtrnácté rozjížďce. Vděční mohou být hosté především Mateji Zagarovi, který celý závod zářil a ani jednou nebyl poražen.
Celkové skóre – 87:92

Rospiggarna Hallstavik – Lejonen Gislaved 51:39
Andreas Jonsson 13, Jacob Thorssell 13, Jason Doyle 11+1, Timo Lahti 6+2, Nick Morris 5+1, Freddie Eriksson 2+1,
Nicklas Prosing 1 – Maksym Drabik 11+1, Chris Holder 11, Magnus Karlsson 7, Hans Andersen 6+1, Piotr Pawlicki 3+1,
Rohan Tungate 1+1, Mathias Thörnblom 0

Lvům se na stadionu v Hallstaviku nedařilo ani maličko. Za celý závod dokázali vyhrát jen dvě rozjížďky, ale to v podstatě až v samotném závěru, kdy už bylo dávno rozhodnuto. Domácí od začátku odskakovali a nakonec se dočkali dostatečně vysoké výhry. Přitom měli Lvi souboj z prvního utkání velmi slušně rozehraný. Bývala by stačila i porážka menší než o šest bodů. Ani na to však nebyl dnes tým z Gislavedu dost připravený. Zklamal především Piotr Pawlicki, který měl být tahounem, ale namísto toho získal týmu za pět jízd jen chabé tři body. Také v tomto střetu tak slavili postup nakonec hosté.
Celkové skóre – 93:87

O tom, s kým se který tým v semifinále potká se bude rozhodovat už brzy. Elit Vetlanda bude mít jakožto vítěz základní části možnost si soupeře pro semifinále vybrat. A kdo všechno je tedy ještě ve hře o titul. Je to již zmíněná Elit Vetlanda, vedle ní Masarna Avesta a s nimi postoupivší ze čtvrtfinále, Rospiggarna Hallstavik a Eskilstuna Smederna.

zdroj: sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?