Ve Stockholmu vyhrál Zagar, Doyle je krůček od titulu

Ve stockholmské Velké ceně se v sobotu letošní šampionát SGP posunul zase o kus dále. Od začátku se opět dařilo australské ikoně, Jasonu Doyleovi, který nakonec opět nechyběl mezi nejlepší čtveřicí. Co se bodů týče, tak ze závodu dokonce opět vyšel nejlépe. Ve finále však nestačil na dvojici Zagar a Zmarzlik, který potvrdil, že se mu na švédských oválech letos daří. Naopak ale zklamali jeho reprezentační kolegové Dudek a Janowski, kteří tak v souboji o titul opět hodně ztratili a australskému lídrovi dopřáli další velké zvýšení náskoku.

Od první rozjížďky vyčnívala dvojice Doyle a Sayfutdinov, kteří závodem dlouho putovali bez ztráty bodu. Společně pak postoupili hladce do semifinále, kde ale každý sáhl z pozice prvního vybírajícího po jiné startovní pozici, což se ukázalo být zřejmě dosti podstatným. Doyle z vnitřku suverénně vyhrál a posunul se do svého devátého letošního finále. Rus však s modrým povlakem neodstartoval dobře a navíc v rozjížďce z posledního místa upadl a byl vyloučen. Do finále se tak opět nepodíval. Této dvojici celou dobu zdatně sekundoval další z protinožců v sestavě, Chris Holder. I jeho však zastavilo v semifinále vyloučení poté, co smolně zapříčinil Kildemandův pád. Doylea tak ve finále doplnili o něco méně úspěšní Kildemand, Zagar a Zmarzlik. Společně s Holderem a Sayfutdinovem pak v semifinále skončili domácí miláčci, Lindgren a Lindback.

Do semifinále se tentokrát nedostala řada favoritů. Těsně za branami postupu zůstalo polské trio Dudek-Janowski-Pawlicki a smůla, nebo možná nervozita, nepustila dále ani Woffindena. Brit byl hodně netrpělivý na spojce a v obou prvních rozjížďkách byl vyloučen pro ulitý start. Později už ztrátu nedohnal. A s pěti body skončil mezi posledními Martin Vaculík, který tak přišel o svou pozici v top osmičce a v posledních dvou kolech bude muset s Zagarem svést o udržení ještě velmi náročný boj.

To vše obstaralo mnoho zajímavého dění v tabulce průběžného pořadí. Vítěz Zagar po dobrých výsledcích z poslední doby konečně sesadil z top osmičky slovenského reprezentanta, Martina Vaculíka. Doyle zase navýšil svůj náskok na již těžko dohnatelných dvaadvacet bodů a Lindgren se po dobrém závodě ještě více přiblížil dvojici Dudek-Janowski a rozdá si to s nimi o bronz. Daleko však není ani Sayfutdinov, který se procpal před smolaře Woffindena. Je jasné, že v posledních dvou letošních kolech to tedy bude ještě pořádný boj.

Výsledky závodu:

1. Matej Zagar – 13
2. Bartosz Zmarzlik – 12
3. Jason Doyle – 18
4. Peter Kildemand – 10

5. Emil Sayfutdinov – 12
6. Chris Holder – 9
7. Fredrik Lindgren – 9
8. Antonio Lindback – 8
9. Maciej Janowski – 7
10. Patryk Dudek – 6
11. Piotr Pawlicki – 6
12. Max Fricke – 6
13. Tai Woffinden – 6
14. Martin Vaculík – 5
15. Jacob Thorssell – 4
16. Martin Smolinski – 4
17. Kim Nilsson – 2

Tabulka průběžného pořadí po 10. kole:

1. Jason Dolye – 132
2. Patryk Dudek – 110
3. Maciej Janowski – 108
4. Fredrik Lindgren – 107
5. Emil Sayfutdinov – 102
6. Tai Woffinden – 100
7. Bartosz Zmarzlik – 94
8. Matej Zagar – 86

9. Martin Vaculík – 85
10. Chris Holder – 75
11. Antonio Lindback – 72
12. Piotr Pawlicki – 69
13. Peter Kildemand – 46
14. Greg Hancock – 45
15. Niels Kristian Iversen – 44
16. Václav Milík – 20

zdroj: speedwaygp.com

Máte k tomu co říct?