Ve Slaném se rozhodne o mistrech ve dvojicích

Plochodrážní stadion ve středočeském Slaném měl hostit mezinárodní mistrovství ČR dvojic, při příležitosti oslavy 70 let ploché dráhy v tomto městě, již v minulém roce. Z různých příčin se, ale nakonec nemohlo uskutečnit  a proto byl pověřen pořádáním i pro tento rok.

Zítra při slavnostním nástupu se v 16:40 hodin publiku na slánském stadionu předvede 7 dvojic, které se ve 21 jízdách utkají o titul nejlepší plochodrážní dvojice v Čechách. Jízdy budou obodovány podle pořadí 4,3,2 a žádný bod, takže nenastane žádná remíza a dojde tak k většímu důrazu na výkony obou jezdců ve dvojici.

Největšími favority závodu jsou dvojice obhájců mistrovského titulu z před dvou let Olympu Praha a Zlaté přilby Pardubice. Souboj Josefa France a Jana Kvěcha s Václavem Milíkem a Hynkem Štichauerem přijde na řadu už ve 3. jízdě. Do boje o medaile se určitě budou chtít zapojit i páry zastupující domácí Slaný, Markétu Praha nebo Kopřivnici.

Součástí mistrovského závodu bude vložený memoriál Antonína Vildeho, ve kterém se předvedou juniorští jezdci třídy do 125 ccm ze Slaného, Pardubic a Chabařovic.

25.8. Mezinárodní mistrovství ČR dvojic, Slaný (382 m) , rozhodčí Lenka Felix

AK SLANÝ – 1. Ondřej Smetana, 2. Jakub Jamróg

AK Markéta PRAHA – 3. Petr Chlupáč, 4. Daniel Klíma

PK PLZEŇ – 5. Václav Kvěch, 6. Filip Hájek

AK BŘEZOLUPY – 7. Martin Málek, 8. Jaroslav Petrák

Olymp PRAHA – 9. Josef Franc, 10. Jan Kvěch

AMK ZP PARDUBICE – 11. Václav Milík, 12. Hynek Štichauer

Walbo KOPŘIVNICE – 13. Jan Macek, 14. Lars Skupień

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?