Varšavská divoká karta pro Dudka

Sobotní Grand Prix Polska ve Varšavě doplní jako šestnáctý účastník Patryk Dudek. Lídr Falubazu Zielona Góra se zkraje sezony prezentuje velmi dobrou formou, a dostává tak šanci debutovat mezi nejlepšími jezdci světa.

Juniorský mistr světa z roku 2013 se na konci léta loňského roku vrátil po dopingovém trestu a od té doby bývá jen těžko k dostižení. V červnu čtyřadvacetiletý „DuZers“ vyhrál v letošním ročníku tradiční Zloty kask i skvěle obsazený Memoriál Edwarda Jancarza v Gorzowě. Velkou kaňkou je však překvapivé vyřazení z kvalifikace do evropského šampionátu SEC. V něm měl být Dudek adeptem minimálně na místo ve čtyřdílném finále.

Náhradníky Národním stadionu ve Varšavě budou juniorší jezdci. Se sedmnáctkou Maksym Drabik, jenž si atmosféru Speedway Grand Prix vyzkouší poprvé v životě. Druhým náhradníkem bude Pawel Przedpelski, ten naopak s cyklem mistrovství světa již své zkušenosti má. Ve dvou posledních letech byl nominován jako divoká karta na domácí závod v Toruni. V roce 2014 nasbíral čtyři body, minulý podzim do závodu kvůli zranění ruky nezasáhl.

zdroj: speedwaygp.com
foto: Martin Pibyl (martinpibyl.cz)

Máte k tomu co říct?