Vaculík podepsal, Smolinski je zraněný

Ze všech nepotvrzených jmen se podařilo dotáhnout to, které si organizátoři 71. Zlaté přilby města Pardubic přáli dost možná nejvíce. Start na východě Čech totiž v uplynulých dnech potvrdil Martin Vaculík. Naopak zranění komplikují příjezd německých jezdců, nejhůře je na tom ten nejlepší z nich – Martin Smolinski.

Obhájce loňského druhého místa z jubilejního 70. ročníku nebude chybět na startu letošní Zlaté přilby města Pardubic. Pořádající AMK o Martina Vaculíka hodně stál, lze s jistotou říci, že společně s obhájcem vítězství Jasonem Doylem se jedná o nejvíce vytouženého jezdce.

Zlatá přilba každoročně s otevřenou náručí vítá zástupy fanoušků z Německa. Ty se těšily na Martina Smolinského, ale šestnásobný mistr Německa si o víkendu při posledním finále Mistrovství světa na dlouhé dráze zlomil klíční kost.

Bavor už je po operaci a jeho sezona je na 99% u konce. Tím symbolickým jednim procentem je dosud chybějící oficiální potvrzení informace, že čerstvý otec už v tomto kalendářním roce na dráhu nevyjede. Spíše než Zlatou přilbu chtěl Smolinski stihnout bundesligové finále, ale ani v něm se nebude moci Landshut s Václavem Milíkem v sestavě spolehnout na jeho pomoc.

Smolinského jméno už ze startovní listiny zmizelo, stále v ní ale je Kevin Wölbert. Ani on ale není zcela fit a ve svém posledním příspěvku na facebooku si svým startem nebyl úplně jistý. Jeho jméno zůstává ve startovní listině na klubovém webu nepotvrzeno.

Obligátní hvězdička zatím chybí i u jména Hanse N. Andersena. U něho je ale třeba vzít v úvahu dvě roviny. Jednak Andersena pojí s pardubickým závodem pevné vazby a už v několika případech přijel na Zlatou přilbu jen na základě ústní domluvy. Není tedy vyloučeno, že obdobná situace nastane i letos.

Zároveň je ale třeba mít na paměti, že Andersen je jezdcem Orla Lódź, kterého v neděli 6. října čeká závod o přežití v první polské lize proti Poznani s Eduardem Krčmářem v sestavě. Brzy devětatřicetiletý Andersen má za sebou těžkou sezonu s několika ošklivými pády. V Polsku zůstal daleko za očekáváním, s klubem už se loučil na sociálních médiích a navíc mu vůbec nevyšel zářijový Mecz Narodów v nové lodžské areně, přesto jej ale trenér Kedziora může povolat k barážové odvetě a v takovém případě by do Pardubic přijet nemohl.

Oproti tiskové konferenci v minulém týdnu ze startovní listiny zmizeli Kenneth Bjerre, Rune Holta a Timo Lahti. Naopak přibyli Lasse Bjerre, nejlepší jezdec první polské ligy Viktor Kulakov a nesmrtelný Alessandro Milanese, na kterého si už brousí zuby Jaroslav Petrák.

Startovní listina (via zlataprilba.cz)
(potvrzení jezdci označeni hvězdičkou)
1 *Jason Doyle
2 *Jack Holder
3 *Christopher Holder
4
5 *Jurica Pavlic
6 Hans N. Andersen
7 *Lasse Bjerre
8
9 *Tero Aarnio
10 *Christopher Calvin Harris
11
12 *Max Dilger
13 *Michael Härtel
14
15 Kevin Wölbert
16 *Norbert Magosi
17 *Michele Paco Castagna
18 Nicolas Felipe Covatti
19 *Alessandro Milanese
20 *Patryk Dudek
21
22
23 *Gleb Čugunov
24 *Viktor Kulakov
25 *Matic Ivačič
26 *Matej Žagar
27 *Martin Vaculík
28 *Pontus Aspgren
29 Antonio Lindbäck
30 Josef Franc
31 *Zdeněk Holub
32 *Jan Kvěch
33 *Václav Milík
34 *Zdeněk Simota
35 *Ondřej Smetana
36 *Hynek Štichauer

R1 *Jaroslav Petrák
R2 *Martin Gavenda

úvodní foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?