Vaculík podepsal, Smolinski je zraněný

Ze všech nepotvrzených jmen se podařilo dotáhnout to, které si organizátoři 71. Zlaté přilby města Pardubic přáli dost možná nejvíce. Start na východě Čech totiž v uplynulých dnech potvrdil Martin Vaculík. Naopak zranění komplikují příjezd německých jezdců, nejhůře je na tom ten nejlepší z nich – Martin Smolinski.

Obhájce loňského druhého místa z jubilejního 70. ročníku nebude chybět na startu letošní Zlaté přilby města Pardubic. Pořádající AMK o Martina Vaculíka hodně stál, lze s jistotou říci, že společně s obhájcem vítězství Jasonem Doylem se jedná o nejvíce vytouženého jezdce.

Zlatá přilba každoročně s otevřenou náručí vítá zástupy fanoušků z Německa. Ty se těšily na Martina Smolinského, ale šestnásobný mistr Německa si o víkendu při posledním finále Mistrovství světa na dlouhé dráze zlomil klíční kost.

Bavor už je po operaci a jeho sezona je na 99% u konce. Tím symbolickým jednim procentem je dosud chybějící oficiální potvrzení informace, že čerstvý otec už v tomto kalendářním roce na dráhu nevyjede. Spíše než Zlatou přilbu chtěl Smolinski stihnout bundesligové finále, ale ani v něm se nebude moci Landshut s Václavem Milíkem v sestavě spolehnout na jeho pomoc.

Smolinského jméno už ze startovní listiny zmizelo, stále v ní ale je Kevin Wölbert. Ani on ale není zcela fit a ve svém posledním příspěvku na facebooku si svým startem nebyl úplně jistý. Jeho jméno zůstává ve startovní listině na klubovém webu nepotvrzeno.

Hallo Leute heute mal ein kurzes Statement. Ich befinde mich auf dem Weg der Besserung. Auch laufen schon die ersten…

Zveřejnil(a) Kevin Wölbert dne Neděle 22. září 2019

Obligátní hvězdička zatím chybí i u jména Hanse N. Andersena. U něho je ale třeba vzít v úvahu dvě roviny. Jednak Andersena pojí s pardubickým závodem pevné vazby a už v několika případech přijel na Zlatou přilbu jen na základě ústní domluvy. Není tedy vyloučeno, že obdobná situace nastane i letos.

Zároveň je ale třeba mít na paměti, že Andersen je jezdcem Orla Lódź, kterého v neděli 6. října čeká závod o přežití v první polské lize proti Poznani s Eduardem Krčmářem v sestavě. Brzy devětatřicetiletý Andersen má za sebou těžkou sezonu s několika ošklivými pády. V Polsku zůstal daleko za očekáváním, s klubem už se loučil na sociálních médiích a navíc mu vůbec nevyšel zářijový Mecz Narodów v nové lodžské areně, přesto jej ale trenér Kedziora může povolat k barážové odvetě a v takovém případě by do Pardubic přijet nemohl.

Oproti tiskové konferenci v minulém týdnu ze startovní listiny zmizeli Kenneth Bjerre, Rune Holta a Timo Lahti. Naopak přibyli Lasse Bjerre, nejlepší jezdec první polské ligy Viktor Kulakov a nesmrtelný Alessandro Milanese, na kterého si už brousí zuby Jaroslav Petrák.

Startovní listina (via zlataprilba.cz)
(potvrzení jezdci označeni hvězdičkou)
1 *Jason Doyle
2 *Jack Holder
3 *Christopher Holder
4
5 *Jurica Pavlic
6 Hans N. Andersen
7 *Lasse Bjerre
8
9 *Tero Aarnio
10 *Christopher Calvin Harris
11
12 *Max Dilger
13 *Michael Härtel
14
15 Kevin Wölbert
16 *Norbert Magosi
17 *Michele Paco Castagna
18 Nicolas Felipe Covatti
19 *Alessandro Milanese
20 *Patryk Dudek
21
22
23 *Gleb Čugunov
24 *Viktor Kulakov
25 *Matic Ivačič
26 *Matej Žagar
27 *Martin Vaculík
28 *Pontus Aspgren
29 Antonio Lindbäck
30 Josef Franc
31 *Zdeněk Holub
32 *Jan Kvěch
33 *Václav Milík
34 *Zdeněk Simota
35 *Ondřej Smetana
36 *Hynek Štichauer

R1 *Jaroslav Petrák
R2 *Martin Gavenda

úvodní foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?