Václav Milík ztratil postup v poslední jízdě

Václav Milík přišel o kvalifikaci pro Grand Prix 2017 v italském Terenzanou vinou zranění ruky, ale přesto se, díky udělení divoké karty, včera večer představil na startu semifinálového závodu MS v chorvatském Goričanu.

Václav si ve čtvrtek v Pardubicích poprvé od svého zranění zatrénoval na motorce a v pátek se vydal do Goričanu. Ve své úvodní jízdě v závodě si dojel před Martinem Vaculíkem pro jeden bod, když neúspěšně útočil na Andreje Karpova. Ve druhé jízdě odstartoval jako třetí, ale podařilo se mu předjet Krzysztofa Buczkowského. Ve třetím startu získal opět dva body, když těsně před cílem dokázal předjet Petera Ljunga. Ve 13. jízdě Vašek přidal další dva body a před startem do závěrečné rozjížďky věděl, že mu stačí dva body k zajištění postupu do Challenge.

V poslední rozjížďce nejlépe odstartoval a přestože jej předjel Andžejs Lebeděvs, stále si držel postupovou pozici. V posledním kole, ale postihla Václava velká smůla, když píchnul pneumatiku a skončil bez bodu. Sedm vyjetých bodů stačilo alespoň na rozjezd o náhradnický post. V něm stylem start- cíl zvítězil Martin Vaculík. Vašek dojel druhý a celkově skončil devátý.

Závod opanovali polští jezdci. Bez ztráty bodu zvítězil Piotr Pawlicki a druhý skončil Krzysztof Kasprzak. V rozjezdu si třetí příčku, vítězstvím nad Australanem Samem Mastersem, zajistil Kenneth Bjerre. Do Challenge postoupili ještě pátý Krzysztof Buczkowski, šestý Peter Ljung a sedmý Hans Andersen.

Domácí favorit a druhá divoká karta závodu Jurica Pavlic nebyl úspěšný. Se čtyřmi body obsadil až 14. místo.

Druhé semifinále kvalifikace o Grand Prix je na programu 2. července v italském Lonigu. Challenge, ve kterém si tři jezdci zajistí účast v GP 2017, se uskuteční 3. září ve švédské Vetlandě.

28.5. Semifinále kvalifikace pro GP 2017, Goričan (Stadion Millenium – 305 m), rozhodčí Craig Ackroyd (GB)