Václav Milík se stal Vlkem z Krosna

Václav Milík měl pro tuto sezónu v Polsku podepsaný pouze tzv. varšavský kontrakt s Falubazem Zielona Góra, a protože v konkurenci Maxe Fricka a Mateje Žagara neměl reálnou šanci na místo v sestavě, hledal štěstí v jiném klubu.

Nováček 1. polské ligy Cellfast Wilki Krosno, kterému k postupu velkou měrou pomohl i náš Eduard Krčmář, pro letošek pozměnil téměř celou sestavu. V prvním utkání v Rybniku však utrpěl debakl 63:27 a navíc se vůbec nedařilo Švédu Peteru Ljungovi, který měl být jedním z lídrů týmu.

Vedení klubu z Krosna tak hledalo posilu a do hledáčku jim padl Václav Milík. Ten se tak o víkendu objevil na rekonstruovaném stadionu v Krosně, na kterém proběhly první letošní tréninky a protože byly obě strany spokojeny, došlo k podpisu smlouvy na zapůjčení Václava z Falubazu k nováčkovi 1. ligy. Pardubický jezdec by se s vestou Vlků z Krosna mohl představit už tuto neděli, kdy budou doma hostit Orzel Lódź.

V minulé sezóně Václav Milík jezdil v PGE Ekstralize za ROW Rybnik a stejně jako celému týmu ani jemu se příliš nevedlo. Vašek vystartoval do 62 jízd, ve kterých získal 76 bodů, což mu dalo průměr 1,226 bodu na jízdu. Zajímavostí je, že se v Krosně opět sejde se svými loňskými kolegy z Rybniku, Lotyšem Andžejsem Lebeděvsem a Mateuszem Szczepaniakem.

Přechod do 1. polské ligy snad bude v důsledku pro Václava Milíka znamenat, že jeho letošní sezóna bude úspěšnější než ta loňská.

Současná soupiska jezdců Cellfast Wilki Krosno 2021:

Zahraniční jezdci: 

Václav Milík (1993), Andžejs Lebeděvs (LAT, 1994), Peter Ljung (SWE, 1982), Mathias Thörnblom (SWE, 1992)

Domácí jezdci:

Daniel Jeleniewski (1983), Mateusz Szczepaniak (1987), Patryk Wojdylo (U-24, 1999)

Jezdci U-24:

Jason Jörgensen (DK, 1998), Vitalij Kotljar (RUS, 2001), David Pacalaj (SK, 2001 – ukončil záv. činnost)

Junioři:

Bartosz Curzytek (2003), Aleks Rydlewski (2002), Jakub Janik (2000), Kacper Przybylski (2003)

 

zdroj: sportowefakty.pl

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?