Václav Milík v Best Pairs Cupu

Český plochodrážní sport bude mít poprvé od roku 2013 zastoupení ve Speedway Best Pairs Cupu. Václav Milík bude v ročníku 2017 lídrem Eko-Dir Teamu, v němž doplní týmové kolegy ze Sparty Wroclaw.

I druhý rok po sobě bude mít Speedway Best Pairs Cup podobu střetnutí sedmi firemních týmů. Nově do soutěže vstoupí Eko-Dir Team, jenž nahradí celek eport2000.pl.

Firma Eko-Dir je partnerem ekstraligové Sparty Wroclaw a právě její jezdci tvoří sestavu na Speedway Best Pairs Cup. Hlavní hvězdou je Maciej Janowski, jemuž by měl záda krýt Václav Milík. Eko-Dir nominoval na soutěž dvojic netradičně čtyři jezdce, zmíněný tandem doplní ještě Szymon Woźniak a Maksym Drabik.

Výběr závodníků kopíruje sestavu wroclawské Sparty a nejinak tomu je i na pozici manažera. Nový manažer týmu z Dolního Slezska Rafal Dobrucki povede jezdce ze svého klubu i ve třech dějistvích Speedway Best Pairs Cupu.

Start Václava Milíka je první českou stopou v Best Pairs od úvodního ročníku v sezoně 2013, kdy český reprezentační tým ve složení Aleš Dryml – Tomáš Suchánek na poslední chvili doplnil Slovinec Matej Žagar. Především jeho zásluhou skončil česko-slovinský výběr v Toruni před Švédy a Američany.

Speedway Best Pairs Cup startuje úvodním závodem už 25. března právě v Toruni.

zdroj: wts.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?