Stadion Markéta Praha

V Praze se letos opět pojedou dvě Grand Prix

Stejně jako v minulém roce i letos dochází ke změnám v kalendáři Speedway Grand Prix, které jsou vynucené opatřeními proti Covid-19 a s nimi spojeným omezením vstupu diváků na stadiony.

Tři závody Speedway Grand Prix 2021 už byly zrušeny. Postiženy byly mítinky v italském Terenzanu, německém Teterowě a naposledy ve welšském Cardiffu.

Změna se dotkla také pražské Anlas FIM Speedway Grand Prix, ta změnila svůj termín a navíc se zdvojnásobila. Z původního termínu 5. června se přesunula na pátek a sobotu 16.-17. července. V těchto dvou závodech však pravděpodobně bude omezena divácká kapacita stadionu na Markétě.

Všem držitelům vstupenek na pražskou Grand Prix v původním termínu bude v příštích týdnech zaslán společností Ticketportal e-mail, ve kterém najdou informace ohledně vrácení vstupného. Předprodej vstupenek na červencový dvojzávod bude zahájen počátkem června.

Společnost BSI spolu s FIM v prohlášení oznámily, že v letošním roce stále chtějí uspořádat 11 závodů Speedway Grand Prix. V současné podobě kalendáře velkých cen figurují pražské závody jako úvodní podniky seriálu. Data svých Grand Prix zná dalších šest pořadatelů. Jsou možné však další změny, podobné těm loňským, kdy se dvojzávody odjely i na polských stadionech.

Ke změnám došlo i v kvalifikačních kolech MS jednotlivců. Jejich původní termín se posunul z konce května na 19. června. Německý Abensberg a francouzský Lamothe- Landerron navíc odstoupily od svého pořadatelství. Ke skotskému Glasgow a chorvatskému Goričanu se připojilo italské Terenzano a maďarský Nagyhalász. V kvalifikačních kolech by se měli představit 4 čeští reprezentanti. Nejlepší šestnáctka z kvalifikačních závodů pak 21. srpna vystartuje ve slovenské Žarnovici, kde se v Challenge utká o 3 místa ve Speedway Grand Prix 2022.

Současný stav kalendáře Speedway Grand Prix 2021:

16.-17.7. – Anlas FIM SGP České republiky, Praha

31.7. – Betard FIM SGP Polska, Wroclaw

7.8. – PZM FIM SGP Polska, Varšava

14.8. – Švédská FIM SGP, Malilla

28.8. – FIM SGP, Togliatti (RUS)

11.9. – Dánská FIM SGP, Vojens

2.10. – FIM SGP Polska, Toruń

Zrušené závody SGP 2021:

(24.4. Terenzano, 22.5. Teterow, 17.7. Cardiff)

 

MS jednotlivců (kvalifikace o SGP 2022):

19.6. kvalifikační kola: Glasgow (GB), Goričan (CRO), Terenzano (ITA), Nagyhalász (HUN)

21.8. – Challenge: Žarnovica (SK)

 

zdroj: speedwaygp.com

foto: Petr Makušev

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?