V Plzni vládli Hynek Štichauer a Karel Průša

V sobotním Poháru AČR na plzeňském plochodrážním stadionu bez ztráty bodu zvítězil pardubický Hynek Štichauer, o bod zpět byl druhý Daniel Klíma a třetí příčku si ziskem 12 bodů vyjel skvěle jedoucí divišovský 16letý junior Matouš Kameník.
Čtvrtý skončil domácí Matěj Frýza, který vybojoval pěkných 10 bodů, když 2 jízdy dokázal vyhrát a dvakrát dojel druhý. Stejný počet bodů na svém kontě měl i pátý Jaroslav Petrák. O bod zpět byl šestý slánský junior Bruno Belan.

Daniel Klíma

Matouš Kameník

Mistrovský závod třídy 125ccm na krátké dráze bez ztráty bodu ovládl slánský Karel Průša a navýšil tak svůj náskok v čele šampionátu na 12 bodů před chabařovickým Petrem Markem, který dojel druhý i ve finále A. Třetí v něm skončil pardubický David Hofman. Plzeňský Štěpán Melč v základní části vyjel 9 bodů a na závěr zvítězil ve finále B, což znamenalo 4. příčku. V průběžném hodnocení šampionátu si Štěpán stále drží 3. příčku.

Karel Průša

Kromě dvou odchovanců PK Plzeň se v sobotu s plzeňskou vestou představili i dva hostující zahraniční jezdci a ani jeden z nich zřejmě nebude mít vzpomínky na závod Poháru AČR pouze příjemné.
Bývalý mistr světa ve třídě do 250ccm a německý juniorský šampion 24letý Daniel Spiller přitom vystartoval do závodu výborně. Úvodní jízdu vyhrál, v následující dojel druhý za Hynkem Štichauerem i na defektujícím motocyklu. Mechanici mu jej ale stihli připravit pro následující rozjížďku, ve které Daniel opět dokázal zvítězit.

V závěrečných dvou jízdách už na něj však přišly jen pohromy.

Daniel Spiller

Ve svém čtvrtém startu jezdil druhý za Matoušem Kameníkem, ale v první zatáčce posledního kola nezvládl stroj a upadl. Přesto se nevzdal, zvedl se a s motocyklem téměř tři čtvrtiny okruhu běžel do cíle pro, jak se domníval, jeden bod (již dříve po defekt odstoupil Adam Nejezchleba). Běh měl o to těžší, že kromě tlačení 80 kilového stroje mu dech ztěžoval i nafouknutý hrudní air bag, který se po pádu aktivoval. K Danielovu velkému překvapení se však následně dozvěděl, že žádný bod neobdržel, neboť byl rozhodčím Tomášem Topinkou vyloučen. Rozhodčí svůj verdikt vysvětlil tím, že po pádu Daniela Spillera rozsvítil červená (přerušovací) světla.
Také ve svém posledním vystoupení Daniel dlouho jezdil na druhém místě, pak ho ale rozhodila kolej v zatáčce a jen těsně se vyhnul pádu po kontaktu s nafukovacím mantinelem. Daniel si však při tomto manévru pohnul s ramenem a proto pokračoval v jízdě pomalým tempem daleko za ostatními jezdci.
Později došlo ke zvláštní situaci, kdy v jedné zatáčce proběhla nepříjemná kolize dvou jezdců a ve druhé zatáčce dojížděl o kolo vedoucí Daniel Klíma svého jmenovce z Německa. Rozhodčí zřejmě rozsvítil červená světla až po předjetí Daniela Spillera o kolo, a proto ani z této jízdy žádný bod neobdržel.
Přestože byl ze závěru závodu německý jezdec trochu rozmrzelý, poděkoval pořádajícímu klubu za možnost startu. Daniel Spiller celkově obsadil s 8 body 7. místo.
Druhým zahraničním jezdcem startujícím s vestou PK Plzeň byl 18letý estonský mladík Aadam Seermaa, který plzeňský klub oslovil s prosbou vyzkoušení místní dráhy před semifinálovým závodem ME juniorů, jenž se zde uskuteční 3. září a Aadam v něm má reprezentovat svoji zem.
V Estonsku se téměř žádné plochodrážní závody nekonají a proto jezdci z této pobaltské republiky musí hledat možnost si zazávodit v zahraničí.

Z minimální závodní praxe samozřejmě pramení i nevyježděnost, a přestože Aadam prokázal závodnické srdce, v 5 jízdách celkem pětkrát upadl! Kromě toho však dokázal i jednu rozjížďku vyhrát a jednou si s motocyklem doběhl pro dva body. Zisk celkem 5 bodů mu přisoudil konečné 10. místo.