V Plzni se pojede ME juniorů

Tuto sobotu 3. září od 15 hodin bude na plochodrážním stadionu v Plzni na Borech bojovat 16 jezdců ze 6 zemí (ČR, Polsko, Velká Británie, Německo, Lotyšsko a Estonsko) v semifinále ME juniorů do 19 let o 5 postupových míst do finále, které se o dva týdny později pojede v maďarském Nagyhalász.

Ve startovní listině plzeňského závodu se nachází obhájce evropského titulu a zároveň loňský vítěz pražského Tomíčkova memoriálu Lotyš Francis Gusts, čerstvý německý šampion mezi seniory a v 18 letech historicky nejmladší, Norick Bloedorn, letošní mistr světa juniorských týmů Wiktor Przyjemski, juniorský mistr světa ve třídě 250ccm Oskar Paluch, jezdci, kteří pravidelně startují v nejkvalitnější světové lize, polské Ekstralize, účastník Speedway Grand Prix v Cardiffu Leon Flint a 4 čeští reprezentanti, z nichž Matouš Kameník s Jaroslavem Vaníčkem budou přímo usilovat o postup do finále.

Takže v sobotu od 15 hodin bude na plochodrážním stadionu v Plzni určitě hodně zajímavého ke sledování a možná, že mezi jezdci bude i budoucí vítěz Speedway Grand Prix, jako je tomu v případě Brita Dana Bewleyho. Ten před čtyřmi lety závod ME juniorů v Plzni vyhrál a před pár dny už zvítězil i ve dvou podnicích Speedway Grand Prix v Cardiffu a Wroclawi.

Na poslední chvíli se odhlásil německý jezdec Louis Ruhnke a v současnosti se za něj hledá náhrada.

Startovní listina semifinále ME juniorů v Plzni:

 1. Wiktor PRZYJEMSKI, Polsko
 2. Sebastian SZOSTAK, Polsko
 3. Leon FLINT, Velká Británie
 4. Pavel KUCHAŘ, ČR
 5. Michal BAŠTECKÝ, ČR
 6. Jake MULFORD, Velká Británie
 7. Aadam SEERMAA, Estonsko
 8. Norick BLOEDORN, Německo
 9. Matouš KAMENÍK, ČR
 10. Oskar PALUCH, Polsko
 11. (?)
 12. Francis GUSTS, Lotyšsko
 13. Jaroslav VANÍČEK, ČR
 14. Franciszek KARCZEWSKI, Polsko
 15. Krzysztof LEWANDOWSKI, Polsko
 16. Dan THOMPSON, Velká Británie

Máte k tomu co říct?