V Plzni nedostižní Štichauer a Průša

Sobotní Pohár AČR (Přebor ČR) jednotlivců a mistrovství ČR juniorů třídy 125 ccm na klasické dráze v Plzni ovládli bez ztráty bodu pardubický Hynek Štichauer a slánský Karel Průša.

Závody probíhali za teplého počasí, ale pod mrakem a v závěru spadlo i několik dešťových kapek. Nedošlo k žádnému výraznějšímu zdržení a i přes několik pádů ani k žádnému vážnějšímu zranění.

Hynek Štichauer přijímá gratulace od Karla Kadlece a předsedy jury Zdeňka Felixe

V Poháru AČR Hynek Štichauer tedy vyjel komplet 15 bodů, když největší souboje musel svést s Ondřejem Smetanou a Danielem Klímou. Právě tito dva jezdci se nakonec po závodě mohli spolu s Hynkem postavit na stupně vítězů, ale zvláště Daniel neměl k tomuto úspěchu lehkou cestu. Hned v jeho úvodní jízdě utrpěl na vedoucí pozici defekt pneumatiky a v následující obdržel varování od rozhodčí Lenky Felix za letmý start. Daniel přesto v raketových startech pokračoval a tři rozjížďky po sobě vyhrál. V poslední pak jen těsně podlehl Hynkovi Štichauerovi.

Daniel Klíma získal celkem 11 bodů a protože stejný počet vyjeli i Filip Hájek (ten dokonce i přes dva pády) a Jaroslav Petrák, musel o 3. příčce rozhodnout jejich rozjezd. Už od startu dal Daniel Klíma jasně najevo, že ji získá on. Druhý v rozjezdu dojel Hájek a třetí Petrák. Ondřej Smetana si jistě vyjel 2. místo, když ztratil pouze dva body.

Kromě zmíněné pětice na sebe pěkným výsledkem upozornil i teprve patnáctiletý Jan Jeníček z Pardubic. Celkem vybojoval 9 bodů a obsadil 6. místo. Jednou zvítězil a třikrát dojel druhý. V jedné z jízd odstartoval i na nepoměrně zkušenějšího klubového kolegu Jaroslava Petráka. Stejně bodů jako Jan Jeníček získali i sedmý plzeňský Václav Kvěch a osmý Daniel Šilhán také závodící za Pardubice.

Pohár AČR, Plzeň 24.7.2021

2. Ondřej Smetana, 1. Hynek Štichauer, 3. Daniel Klíma

V průběžném hodnocení Poháru AČR se při neúčasti Petra Chlupáče a Jana Macka dostal do čela Daniel Klíma. Na třetí místo poskočil Hynek Štichauer.

Vítěz Karel Průša

Ve vloženém závodě mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na klasické dráze slánský Karel Průša jako vůbec první z českých jezdců v této sezóně dokázal porazit dosavadního suveréna šampionátu Maksymiliana Pawelczaka z Polska. Jejich vzájemný souboj se však musel opakovat, neboť v první zatáčce došlo k pádu polského a následně i slánského jezdce, protože ani jeden neutrpěl zranění ani nebyl vyloučen, mohlo dojít ke vzájemnému repete. V něm byl úspěšnější nejmladší z plochodrážního rodu Průšů a mohl tak ihned po jízdě se svými nejbližšími slavit své úplně první vítězství v mistrovském závodě.

Na Maksymiliana Pawelczaka tak zbyla druhá příčka, se kterou v první chvíli nebyl příliš spokojen. Na třetí stupínek se po závodě mohl postavit junior pořádajícího PK Plzeň Matěj Frýza, když v rozjezdu překonal Štěpána Ševčíka letos závodícího za Chabařovice. Střed startovního pole byl, stejně jako v závodě Poháru AČR, velmi vyrovnaný. Rozdíl mezi třetím Matějem Frýzou a sedmým Oliverem Schmidem byly pouhé dva body.

Na čele klasifikace šampionátu se nic nezměnilo. Pawelczak vede před Průšou o 6 bodů, na kterého třetí chabařovický Petr Marek ztrácí dalších 9 bodů.