V MS Gladiátorů na ledě z našich pouze Jan Klatovský

Po sobotním závodě Challenge, který určil osmičku postupujících k obhájci titulu Dmitriji Koltakovovi, v pondělí oznámila FIM (její komise CCP) jména šesti „divokých“ karet pro celý seriál MS Gladiátorů na ledě.

Bohužel se v nich objevuje pouze jeden český zástupce. Divokou kartu obdržel Jan Klatovský, zatímco na jeho staršího bratra Antonína nezbyla, přestože podle dosažených výsledků na dráze, jak v letošní kvalifikaci tak v loňském MS Gladiátorů na ledě, by mu právem patřila také.

Dalšími držiteli karet se tak stali: dva Švédové  Niclas Svensson a Daniel Henderson, dva Němci Stefan Pletschacher a Günther Bauer a Antti Aakko z Finska.

Antonín Klatovský byl nahlášen až jako druhý náhradník celého seriálu. Přednost dostal Max Niedermaier z Německa, který v Challenge nevyjel žádný bod. Třetím náhradníkem je zraněný Harald Simon.

Všichni účastníci finálových turnajů si poprvé mohli vybrat svá startovní čísla pro všechny závody. Jan Klatovský se rozhodl pro číslo 69.

Letošní MS Gladiátorů na ledě se bude skládat z pěti dvoudenních turnajů. V únoru se začne v ruském Krasnogorsku a na stadionu Medeo bude pokračovat kazašské Almaty. V březnu budou následovat Berlín, Assen a na závěr Inzell.

Pořadatelé prvního finálového mítinku, který se uskuteční o víkendu 6. a 7. února v ruském Krasnogorsku už oznámili svoji divokou kartu pro tento závod. Stejně jako v minulém roce ji obdržel osminásobný individuální mistr světa Nikolaj Krasnikov. Jako traťové rezervy budou připraveni Sergej Makarov a Roman Cholodov.

Finále ME se mělo uskutečnit 30. ledna v rakouském St. Johann am Pongau. Rakouští pořadatelé, ale šampionát zrušili, protože nebudou schopni připravit dostatečně silnou vrstvu ledu pro bezpečné odjetí závodu. Nový pořadatel zatím nebyl oznámen, ale předběžný zájem má ruská Ufa.

 

Seznam účastníků Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators Word Championship 2016

(a jejich startovní čísla:

106. Dmitrij Koltakov (RUS)
919. Dmitrij Chomicevič (RUS
333. Danil Ivanov (RUS)
444. Igor Kononov (RUS)
305. Jegor Myškověc (RUS)

92. Manfred Seifter (AUT)
100. Franz Zorn (AUT)
8. Ove Ledström (SWE)
9. Stefan Svensson (SWE)

10. Niclas Svensson (SWE)
111. Daniel Henderson (SWE)
69. Jan Klatovský
99. Stefan Pletschacher (D)
22. Günther Bauer (D)
79. Antti Aakko (FIN)
16. divoká karta pořadatele turnaje

Náhradník 1: 19. Max Niedermaier (D)
Náhradník 2: 20. Antonín Klatovský
Náhradník 3: 21. Harald Simon (AUT)

Náhradník 4: 22. Jimmy Olsén (SWE)

—————————————————–

1.finále – 6.- 7. 2. Krasnogorsk (RUS)

2.finále – 20.- 21. 2. Almaty (KAZ)

3.finále – 5.- 6. 3. Berlín (D)

4.finále – 12.- 13. 3. Assen (NL)

5.finále – 19.- 20. 3. Inzell (D)

Máte k tomu co říct?