V Mistrovství Polska juniorských družstev pojede i český tým

Polská plochá dráha patří bezesporu k tomu nejlepšímu ve svém sportovním odvětví. Každý klub musí dbát o výchovu mladých jezdců a mnohdy právě jejich výkon rozhoduje o výsledku závodu. Do samostatné soutěže juniorských družstev je přihlášeno celkem 24 družstev a letos poprvé v historii dostanou možnost změřit své síly s nejlepšími polskými jezdci i ti zahraniční.

Našim představitelům se podařilo účast v této soutěži domluvit a česká účast bude zaměřena na přípravu juniorské reprezentace. Ve spolupráci s kluby AK Markéta, AMK ZP Pardubice a PK Kopřivnice se představí naši nejlepší junioři pod vedením Filipa Šitery. Sestava pro každý ze závodů bude určena po dohodě manažerů zúčastněných celků a zřetel bude brán také na potřeby školní docházky jednotlivých jezdců.

V každé základní skupině soutěže se představí celkem šest družstev. Ta naše je opravdu exkluzivní. Úřadující mistr Polska z Leszna, druhý vicemistr z Wroclawi (v kádrech těchto týmů jsou poslední juniorští mistři světa) a přední týmy dalších polských ligových soutěží z Rybniku, Ostrowa a Opole. Každé družstvo pořádá vždy dva závody – ty v České republice se uskuteční na dráze v Pardubicích a do dalších bojů postupují vždy tři nejlepší týmy skupiny.

Termínový kalendář „české skupiny“:
7. 5. Opole
8. 5. Ostrow
20. 5. Pardubice
21. 5. Rybnik
28.5. Leszno
29. 5.. Ostrów
4. 6. Opole
5. 6. Wrocław
18. 6. Pardubice (alternativa Praha)
19. 6. Rybnik
25. 6. Leszno
26. 6. Wroclaw

Zdroj: Tisková zpráva Komise ploché dráhy AČR, redakčně upraveno
Ilustrační foto: Wojta Foto

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?