V Mariánských Lázních o mistra světa

V Mariánských Lázních bude v sobotu udělen titul dlouhodrážního mistra světa. Po patnácti jízdách jej získá nejlepší ze šesti družstev na startu.

Titul mistrů světa obhajují Britové, jejichž manažer Mitch Godden nominoval stejnou čtveřici, který vybojovala loňské překvapivé zlato v Mühldorfu. Zkušené harcovníky Appletona, Phillipse a Halla opět doplní mladý divočák Shanes.

Jen tři země dokázaly v historii vyhrát světový titul, Nizozemcům se to povedlo v sezoně 2013. Po loňských personálnch obtížích jedou „Tulipány“ na západ Čech v plné síle. I oni spoléhají na koncept se třemi mazáky Pijperem, Fabriekem a hlavně mistrem světa de Jongem. Na šanci bude čekat sedmnáctiletý Romano Hummel.

Sedminásobní mistři světa Němci nemají k dispozici Erika Risse, držitele indivudálního zlata a stříbra z posledních dvou let. Naopak se opět předvede Martin Smolinski, který vede Auswahl jako kapitán. Továrního jezdce Jawy následují Michael Härtel, Stephan Katt a Jörg Tebbe.

O historické medaili sní na domácím oválu Češi vedení lídrem Josefem Francem. Kapitána doplní ve světovém finále debutující Hynek Štichauer a Martin Málek.

Silný francouzký tým utrpěl před sobotním podnikem vážnou ránu. Středeční volný závod v Marmande po kolizi s bratrem a dalším závodníkem nedokončil Stéphane Tresarrieu. Mathieu Tresarrieu, Dimitri Bergé a Theo di Palma tak v Jeromu Lespinassovi dostali nového parťáka.

Závod startuje slavnostním nástupem ve 13:45. Průběžné výsledky budete moci sledovat prostřednictvím on-line reportáže.

Francie:
1 Jerome Lespinasse
2 Mathieu Tresarrieu
3 Dimitri Bergé
19 Theo di Palma

Česká republika:
4 Josef Franc
5 Hynek Štichauer
6 Martin Málek
20 Michal Škurla

Německo:
7 Martin Smolinski
8 Jörg Tebbe
9 Michael Härtel
21 Stephan Katt

Velká Británie:
10 Richard Hall
11 Glen Phillips
12 James Shanes
22 Andrew Appleton

Finsko:
13 Akki Pekka Mustonen
14 Jesse Mustonen
15 Aarni Heikkilä
23 Rene Lehtinen

Nizozemsko:
16 Jannick de Jong
17 Theo Pijper
18 Dirk Fabriek
24 Romano Hummel

foto: Petr Šídlo

Máte k tomu co říct?