V Liberci o titul ve dvojicích

V sobotu se od 15 hodin na plochodrážním stadionu v libereckých Starých Pavlovicích pojede Mezinárodní mistrovství České republiky dvojic.

Liberečtí jej pořádají u příležitosti 120 let od založení tohoto stadionu. Zároveň uctí vzpomínku na Sašu Kopeckého. Václav Hutla přiveze a předvede dragster, který Saša Kopecký postavil. Na závěr, po skončení závodu dvojic, se uskuteční Memoriál Emila Sovy, jenž dlouhá léta pořádali ve Mšeně. Jeho rozpis bude stanoven až na místě.

Samotný šampionát dvojic se letos odjede v pozměněné formuli od minulých let. Tentokrát je přihlášeno sedm dvojic, pro které je použit klasický rozpis na 21 jízd, v nichž se utká každý s každým. Bodování bude tradiční 3,2,1a 0. Novinkou je, že každá dvojice může mít náhradníka, který bude moci nastoupit v kterékoli jízdě.

Obhajovat titul z loňské Plzně bude ZP Pardubice. Složení bude mít však z poloviny jiné, neboť Václava Milíka bude místo Tomáše Suchánka, který byl kvůli zranění nohy nucen přerušit závodní kariéru, podporovat Hynek Štichauer. Sestava Milík – Štichauer už má na svém kontě také jeden titul ve dvojicích a sice z roku 2013.

Kromě klubových dvojic bude na startu také jedna fanouškovská. Jak má uvedeno i ve svém názvu Klub fanoušků ploché dráhy Třebusice. Za něj nakonec pojede pár Zdeněk Holub a Michal Škurla. Za AK Březolupy se představí Martin Gavenda s donedávna také březolupským Patrikem Mikelem.

PK Plzeň, který obhajuje bronzové medaile, nasadil Zdeňka Simotu a Ondřeje Smetanu. Zdeněk si Ondřeje sám vybral, protože už spolu několikrát ve dvojici s úspěchem jeli. Dvakrát vyhráli Vildeho memoriál ve Slaném.

AK Slaný překvapivě nenominovalo Eduarda Krčmáře a vsadilo na dvojici, která toho v posledních letech na krátké ploché dráze moc neodjela Roman Čejka a Michal Dudek.

Praha postavila dvě dvojice i s náhradníkem. Za Olymp pojede Josef Franc a Eduard Krčmář a jako náhradník bude připraven Matěj Kůs. Ten se do startovní listiny dostal na poslední chvíli, neboť jeho Newcastle Diamonds odpadlo  střetnutí v britské Championship. Za Markétu pojedou junioři Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem a náhradníka jim bude dělat uzdravený Filip Hájek.

V Liberci se představí prakticky celá česká plochodrážní špička a můžeme tak očekávat vyrovnané souboje v bitvě o titul českého mistra a další medaile.

4.8. Mezinárodní mistrovství ČR dvojic, Liberec  (Staré Pavlovice – Letná, 285 m), rozhodčí Pavel Kubeš

Startovní listina:

KFPD Třebusice – 1. Zdeněk Holub, 2. Michal Škurla

AK Březolupy – 3. Martin Gavenda, 4. Patrik Mikel

PK Plzeň – 5. Zdeněk Simota, 6. Ondřej Smetana

AK Slaný – 7. Roman Čejka, 8. Michal Dudek

ZP Pardubice – 9. Václav Milík, 10. Hynek Štichauer

Olymp Praha CS MV – 11. Eduard Krčmář, 12. Josef Franc, 20. Matěj Kůs

Markéta Praha – 13. Jan Kvěch, 14. Petr Chlupáč, 21. Filip Hájek

———————————————————–

zdroj: motolbc.cz, zlataprilba.cz

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?