V Kršku startuje Grand Prix

V sobotu večer začíná na stadionu Matija Gubča v Kršku nový ročník Speedway Grand Prix. Finálový seriál mistrovství světa světa jednotlivců startuje ve Slovinsku poprvé od roku 2008. 

V Kršku se představí čtrnáct z patnácti stálých jezdců, chybí Jaroslaw Hampel, který stále doléčuje následky zlomenné stehenní kosti z loňského Speedway World Cupu. „Jarek“ věří, že bude připraven za dva týdny na domácí závod ve Varšavě. Poláka nahrazuje v Grand Prix dobře známá tvář – Fredrik Lindgren, jenž je po čtvrtém místě v GP Challenge letošním číslem 19.

Žádný z letošních stálých jezdců není v Grand Prix úplným nováčkem. Nejméně zkušeností má Piotr Pawlicki, jenž během úvodní jízdy Grand Prix Slovinska nastoupí do své druhé Grand Prix jízdy v kariéře. Pawlického mezi světovou elitu posunul úspěšný závod challenge v Rybniku.

Personálními útrapami těžce zkoušený slovinský speedway vysílá do víru sobotního večera zkušeného Denise Štojse. ten bude za superhvězdným Matejem Žagarem druhou nadějí domácích fandů.

Napříč plochodrážní veřejností panuje shoda, že největším favoritem ročníku 2016 je Dán Nicki Pedersen. První nápovědu o tom, kdo bude mistrem světa, dostaneme kolem půl desáté. Závod startuje v 19 hodin.

Přímým přenosem závod v České republice vysílán není, měly by tedy být k dispozici oficiální přenosy na webu speedwaygp.com.

Startovní listina GP Slovinska:
777 Piotr Pawlicki
69 Jason Doyle
37 Chris Harris
55 Matej Žagar
71 Maciej Janowski
100 Andreas Jonsson
16 Denis Štojs
108 Tai Woffinden
88 Niels Kristian Iversen
3 Nicki Pedersen
25 Peter Kildemand
95 Bartosz Zmarzlik
45 Greg Hancock
23 Chris Holder
85 Antonio Lindbäck
16 Fredrik Lindgren

17 Nick Škorja
18 Matič Ivačič

foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?