V Kršku bez Žagara a bez tréninku

Přívalový déšť spláchl páteční trénink před víkendovou Grand Prix Slovinska. Diváci na stadionu Matijii Gubce neuvidí domácí modlu Mateje Žagara, který se ještě nezotavil po pádu v polské lize minulý víkend. Nahradí jej první náhradník Niels Kristian Iversen.

Po Grand Prix v Horsensu se na čele průběžného pořadí mistrovství světa usadil Tai Woffinden a od té doby na výsluní nikoho nepustil. V tuto chvíli vede o 16 bodů, a tak při pohledu do kalendáře na tři zbývající závody mají Britovi soupeři asi poslední šanci zaútočit na světový titul.

Woffindenovi jsou toho času bodově nejblíže Poláci Bartosz Zmarzlik a Maciej Janowski. Celá trojice se utká v šestnácté jízdě, v níž je doplní ještě Greg Hancock.

Slovinští fandové se celý rok těšili na start Mateje Žagara na domácím oválu. Avšak Žagar upadl v nedělním semifinále polské ligy v Czestochové a přivodil si otřes mozku. Ten jej nepustí na start domácí Velké ceny.

Slovincovo místo zaujme v sobotu Niels Kristian Iversen – první kvalifikovaný náhradník. Dán tak přidá třetí ke svým dvěma startům z úvodu ročníku, kdy nahrazoval zraněného Martina Vaculíka.

Závod startuje v tradičních 19 hodin, přímým přenosem jej vysílá Digi Sport 1.

Startovní listina:
66 Fredrik Lindgren
59 Przemyslaw Pawlicki
110 Nicki Pedersen
108 Tai Woffinden
88 Niels Kristian Iversen
71 Maciej Janowski
69 Jason Doyle
89 Emil Sajfutdinov
45 Gregory Hancock
16 Matic Ivačič
111 Craig Cook
54 Martin Vaculík
222 Artem Laguta
692 Patryk Dudek
95 Bartosz Zmarzlik
23 Chris Holder

foto: Michal Kohout

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?