V čele šampionátu je dvojice

Úplně poslední závod na ledě stadionu De Bonte Wever v Assenu skončil stejným pořadím na stupních vítězů jako ten sobotní. To znamená, že ve finále zvítězil Dmitrij Chomicevič před Dmitrijem Koltakovem a Danilem Ivanovem. Čtvrtým ve finále byl Jegor Myškověc.

Protože, ale v průběhu závodu získal Dmitrij Koltakov o bod víc než jeho jmenovec, dotáhl se na něj v celkovém hodnocení. Danil Ivanov je o pět bodů zpět. Čtvrtý adept na titul Igor Kononov je už zřejmě bez šance, neboť poztrácel další body a celkem jich už na první místo ztrácí 17.

Nejlepší mimoruský jezdec Franz Zorn byl opět blízko postupu do finále. V semifinále jezdil tři kola na druhém místě, ale v posledním ho předjel jeho soupeř v boji o konečné páté místo Jegor Myškověc. Přesto Franky snížil náskok mladého Rusa na čtyři a půl bodu. Do semifinále ještě proklouzli Ove Ledström a tentokrát Günther Bauer.

Jan Klatovský měl slabší úvod, ale na konec dokázal nastřádat čtyři body a obsadil opět 13. místo. V celkovém hodnocení si udržel čtrnáctou příčku.

Závěrečné dva podniky seriálu, které určí nového Mistra světa, jsou na programu příští víkend (19. – 20. března) v aréně Maxe Aichera v bavorském Inzellu. Divokou kartu pořadatelů obdržel syn Günthera Bauera Luca.

13.3. MS Gladiátorů na ledě – 8. finále, Assen (De Bonte Wever)

1. Dmitrij Chomicevič (RUS) – 19 (2,3,3,3,3,2,3)