Tři Češi v ledové kvalifikaci

Přestože příjemné počasí probíhajících dní tomu příliš nenasvědčuje, na dveře již klepe start sezony ledové ploché dráhy. Už zkraje ledna se rozběhne kvalifikace gladiátorského finále Mistrovství světa jednotlivců na ledové ploché dráze. O účast v desetidílném finále bude bojovat trojice českých reprezentantů.

Česká plochá dráha žádala Mezinárodní motocyklovou federeaci o čtyři vesty v kvalifikačních bojích, na sever Evropy však pojedou ke kvalifikačním podnikům jen tři čeští reprezentanti. Jedno místo bylo pro Českou republiku přiklepnuto ve Finsku, další dva čeští ledaři se představí ve švédském Östersundu. V obou závodech je v sázce gladiátorský závod challenge, který rozhodne o účastnících finálového seriálu.

Zkrátka přišli ve svých přáních i Rusové, kteří plánovali obsadit hned sedm semifinálových míst, místo toho se musí spokojit s pěti pozicemi. O jedno místo méně, než žádali, mají i Rakušané, Švédové a Švýcaři. V mistrovství světa na ledě nadcházející zimu vůbec nebudou k vidění Poláci, naopak po jednom místě získaly belgická a kazašská federace.

Potvrzeno bylo i obsazení závodu Mistrovství světa družstev na ledové ploché dráze. Český národní tým bude berlínský bronz hájit v Togliatti proti pořádajícím Rusům, Rakušanům, Němcům, Švédům, Finům a Švýcarům.

Semifinále I: 09/01/16 Ylitornio (Finsko)
2x Německo, 2x Nizozemsko, 2x Švýcarsko, 2x Rusko, 2x Rakousko, 2x Finsko, 2x Švédsko, 1x Česká republika, 1x Belgie

Semifinále II: 15/01/16 Östersund (Švédsko)
3x Německo, 3x Rusko, 3x Švédsko, 2x Česká republika, 2x Finsko, 1x Kazachstán, 1x Norsko, 1x Rakousko

Finále MS družstev: 13-14/02/16 Togliatti (Rusko)
Česká republika, Rusko, Německo, Rakousko, Švédsko, Finsko, Švýcarsko

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?