Tomíčkův memoriál beze změn

Memoriál Luboše Tomíčka se díky příznivým pohybům v kalendáři v letošní sezoně opět dočkal termínového spojení s pardubickou Zlatou přilbou. Vzhledem k tomu, že v Pardubicích dostali pořadatelé pro nadcházející rok přidělený podobný termín, nemění své místo v kalendáři ani Memoriál Luboše Tomíčka.

Kalendářní porada, která určí podobu plochodrážního jízdního řádu v České republice, je plánována na druhou polovinu prosince. Kluby průběžně zasílají své návrhy a přání tak, aby mohlo dojít ke schválení kalendáře právě na oné poradě. V tuto chvíli mají své pevné a potvrzené místo pouze podniky ranku mistrovství světa.

AK Markéta již zažádal o přidělení pondělí 19. září 2016 pro svůj volný závod, kterým bude osmačtyřicátý ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Je takřka jisté, že právě toto datum bude pro tradiční závod schváleno.

Przemyslaw Pawlicki vyhrál letošní memoriál před velmi solidní diváckou kulisou, která viděla kvalitní mezinárodní plochou dráhu. Závod tak skončil ke spokojenosti pořadatelů po sportovní i ekonomické stránce. Ve hře sice opět byla i varianta dřívějšího záříjového termínu tak, jak se Tomíčkův memoriál jezdil v předcházejících letech, ale nakonec se organizátoři rozhodli pro tradiční termín v pondělí po Zlaté přilbě.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?