Tomáš Suchánek byl v neděli nejlepší

Plochodrážní víkend v Žarnovici v neděli pokračoval závodem Přeboru ČR spojeným s 1. ligou. Nakonec k závodu dorazilo 19 jezdců, a proto byl rozpis jízd změněn na klasický pro 16 závodníků se třemi náhradníky.

1200 diváků na stadionu sledovalo vítězství Tomáše Suchánka, který v celém turnaji nenašel přemožitele. Druhou příčku obsadil sobotní vítěz Zdeněk Holub a o bod zpět byl třetí jeho jmenovec Jan Holub.

Čtvrtým místem Patrik Mikel opět prokázal, že mu zdejší dráha svědčí. Martin Málek se po měsíční přestávce způsobené zlomeninou klíční kosti vrátil pátým místem.

Po tříleté pauze se při závodě v sedle motocyklu znovu objevil Vladimír Višváder, ale kvůli zadřenému motoru jej nedokončil. Tentokrát se příliš nedařilo mladým jezdcům domácího klubu, kteří utrpěli několik pádů. Naštěstí bez zranění.

V hodnocení družstev v 1. lize získala nejvíce bodů ZP Pardubice. O bod zpět byly druhé Březolupy. Třetí místo si vyjela dvojice Markéty Praha.

Další míting Přeboru ČR/ 1. ligy je naplánován na 16. srpna do německé Míšně.