Tai Woffinden vyhrál ve Stockholmu a je krůček od zisku titulu mistra světa

Potřetí se včera večer utkali nejlepší světoví plochodrážníci při Grand Prix na novém stadionu Friends Arena ve švédském hlavním městě.

Ve finále stylem start- cíl zvítězil Tai Woffinden a je tak opět blíž svému druhému individuálnímu světovému titulu. Tai ve Friends Areně zvrátil svá zdejší nešťastná vystoupení. Před dvěma lety si zde zlomil klíční kost, vloni startoval se zraněnou rukou a včera hned v úvodním startu upadl. Poté však už do konce závodu ztratil pouze dva body.

Druhý ve finále dojel nestárnoucí Greg Hancock. Greg byl se svým vystoupením spokojen, přestože se ve své druhé domovině stále nedočkal premiérového vítězství v Grand Prix.

Třetí v cíli Niels Kristian Iversen byl také s umístěním na stupních vítězů velice spokojen. Ve finále si Niels po ostrém souboji poradil s Maciejem Janowským.

Nejlepším z domácích jezdců byl Andreas Jonsson, který tři rozjížďky vyhrál a postoupil do semifinále. Neúspěchem skončila naopak účast divoké karty Antonia Lindbäcka.

Do semifinále se podařilo ještě postoupit: válčícímu o konečnou osmou příčku Peteru Kildemandovi, s motorem Marcela Gerharda jedoucímu Chrisi Harrisovi a vítězstvím v závěrečné jízdě na poslední chvíli také Jasonu Doyleovi.

Zklamáním skončil turnaj pro favority Nicki Pedersena, ještě neuzdraveného Mateje Žagara a Chrise Holdera.

V celkovém hodnocení si Tai Woffinden udržel 25 bodový náskok před Gregem Hancockem, dalších 13 je zpět třetí Nicki Pedersen. Čtvrtý Niels Kristian Iversen ztrácí na Nickiho 10 bodů.

Na programu jsou ještě dvě Grand Prix. Příští sobotu 3. října v polské Toruni a na závěr 24. října v australském Melbourne.