Světový pohár mládeže do 250 ccm již v pátek v Pardubicích

Na pardubickém plochodrážním stadionu ve Svítkově se v pátek 25. srpna uskuteční další ze závodů pořádaných pod hlavičkou mezinárodní motocyklové federace FIM. Mezinárodní motocyklová federace pořádá na dlouhé ploché dráze závody ve třídě do 250 ccm od sezony 2010. Všech sedm ročníků se uskutečnilo jako Zlatý pohár mládeže ve třídě do 250 ccm.

Za sedm let soubojů vycházejících plochodrážních hvězd se z celkového triumfu radovali závodníci jen ze tří zemí. Úspěšní byli – Dán, dva Holanďané a tři Francouzi.

Pro letošní rok dochází ke zvláštní situaci. Motocykly této kategorie se představí v Pardubicích. Poměrně velký pardubický ovál může bez problémů závody této kategorie hostit a podle mnoha odborníků může to být jeden z nevýrovnanějších a nejbojovnějších závodů v této disciplíně.V jediném závodě se představí patnáct jezdců. V každé z jízd se představí na startovní čáře pět plochodrážníků. Deset bodově nejúspěšnějších postoupí do semifinále a pět nejlepších pak do finále. Vítěz finálové jízdy je vítězem závodu.
Na tento závod navazuje nistrovství světa této kategorie na klasické ploché dráze, které se uskuteční v úterý a ve čtvrtek v Praze. Českou republiku budou reprezntovat Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Daniel Šilhán.
Po plzeňských závodech evropského šampionátu se tedy do hry dostávají další dva čeští pořadatelé. Česká republika je letos prostě zemí dvěstěpadasátkám zaslíbenou.    

Startovní listina:
1 LOHEIDER Finn, GER
2 LAPPI Viljam, FIN
3 LIEBMANN Celina, GER
4 LIST Jedd, AUS
5 VALLADON Thomas, FRA
6 KVĚCH Jan, CZE
7 HANSEN Mads, DEN
8 ŠILHÁN Daniel, CZE
9 LABOUYRIE Steven, FRA
10 BROOKS Charlie, GBR
11 LUCK Kevin, GER
12 CAMBE Benjamin, FRA
13 BUTCHER Aaran, GBR
14 CHLUPÁČ Petr, CZE
15 WUNDERER Tim, GER

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?