Švédsko: Základní část končí, Indiáni a Piráti jsou bez play-off

Poslední kolo za sebou už má také nejvyšší švédská soutěž. Úterní večer tak definitivně rozhodl o tom, kterých šest týmů se podívá do následného play-off a pro které naopak sezóna končí. O svou poslední šanci až do poslední chvíle tvrdě bojovala i Milíkova Indianerna, která dokonce, a to i bez českého reprezentanta, dokázala porazit lídra soutěže z Vetlandy. Ani to ale nakonec Indiánům nepomohlo.

Výsledky 14. kola

Indianerna Kumla – Elit Vetlanda 49:41
Anders Thomsen 13+1, Piotr Protasiewicz 13, Kenneth Bjerre 8+1, Ludvig Lindgren 7, Victor Palovaara 6+2, Bjarne Pedersen 2+1 – Bartosz Zmarzlik 15, Martin Vaculík 11+1, Thomas H. Jonasson 5+1, Alexander Voentin 3, Oliver Berntzon 3, Jonas Davidsson 2+1, Jaroslaw Hampel

Indiáni byli před posledním kolem ve vůbec nejhorší pozici. Z posledního místa potřebovali pro šanci na postup porazit za tři body lídra soutěže a zároveň zaváhání obou svých nejbližších soupeřů. Navíc jim chyběl jeden z největších tahounů, Václav Milík. V neprospěch jejich snu navíc mluvila i neuvěřitelná forma Poláka Zmarzlika, který opět získal fantastických patnáct bodů a celý závod prokazoval své báječné aktuální rozpoložení.

Přese všechny obtíže a nepříjemnosti se však Indiáni hned zkraje ujali vedení a po celou dobu se drželi daleko od soupeře. V závěru se ale Vetlanda téměř dotáhla zpět a už to vypadalo na obrat na poslední chvíli. Nakonec ale výhru Indiáni udrželi. Oba jejich konkurenti navíc zaváhali, takže se málem stal jejich nepravděpodobný pokus skutečností. Problém byl však v tom, že bonusový bod získala Vetlanda a Rospiggarna nakonec vlastně také. Milíkův celek tak končí sezónu na sedmém místě.

Eskilstuna Smederna – Rospiggarna Hallstavik 48:42
Pontus Aspgren 10+1, Andžej Lebedevs 10, Mikkel Michelsen 8+1, Grzegorz Walasek 7+2, Matej Zagar 7, Michael Jepsen Jensen 4+1, Linus Ekloef 2+1 – Jason Doyle 13+3, Timo Lahti 13, Nicklas Prosing 6, Andreas Jonsson 4+1, Jacob Thorssell 3, Nick Morris 2, Nike Lunna 1

Pro stoprocentní jistotu by musela Rospiggarna svého tabulkového souseda porazit, tedy získat minimálně dva body. Jenže stejně jako na ostatních stadionech ve čtrnáctém kole, také ve Smedarně se domácí rychle ujali vedení, které udržovali až do konce. Smederna měla vše pod kontrolou a svou pozici udržela. Rospiggarna nakonec získala alespoň bod, ale vzhledem k výsledkům svých největších pronásledovatelů jej ve výsledku ani nebylo potřeba.

Masarna Avesta – Lejonen Gislaved 67:23
Przemyslaw Pawlicki 14+1, Tai Woffinden 13+2, Artur Czaja 11, Linus Sundström 8+4, Antonio Lindback 8+2, Kim Nilsson 7+2, Joel Andersson 6+2 – Chris Holder 11, Mathias Thörnblom 4, Rohan Tungate 3, Hans Andersen 3, Krystian Pieszczek 2, Magnus Karlsson 0

Tyto dva celky už společně bojovaly v podstatě jen o to, z jaké pozice do play-off půjdou. Pokračovaní soutěže už měly totiž předem jisté. Favorizovaná Masarna ale žádné překvapení nedopustila a závod se v její režii vyvíjel podle předpokladů. Z hostujících závodníků byl schopen domácí skvadře konkurovat pouze Chris Holder. Lvi se navíc museli obejít bez silného Piotra Pawlického. Také proto byl výsledek tak jednoznačný. Dařilo se hlavně Woffindenovi a Przemyslawu Pawlickému.

Dackarna Malilla – Piraterna Motala 59:31
Fredrik Lindgren 13+1, Rune Holta 13+1, Patryk Dudek 9+3, Maciej Janowski 8+2, Peter Ljung 7+1, Mads Korneliussen 6, Joel Kling 3+1 – Daniel Davidsson 8+1, Fredrik Jakobsen 7+1, Emil Sayfutdinov 5, Krzysztof Buczkowski 5, Peter Karlsson 3, Damian Balinski 3

Ani v Malille to nebylo žádné drama, favorit si šel od začátku za vítězství a po celou dobu se soupeři jen vzdaloval. Out-sider z Motaly tak celkem jasným rozdílem prohrál a nezbývalo mu, než přijmout pozici nejslabšího celku ročníku. Pro Piraternu skončila sezóna nejhorším možným výsledkem. Pro Dackarnu bylo poslední kolo naopak už vlastně jen přípravným závodem před již jistým play-off. Do toho postupuje ze třetí příčky.

Konečná tabulka základní části

1. Elit Vetlanda – 28
2. Masarna Avesta – 24
3. Dackaran Malilla – 21
4. Lejonen Gislaved – 18
5. Eskilstuna Smederna – 15
6. Rospiggarna Hallstavik – 13

7. Indianerna Kumla – 11
8. Piraterna Motala – 10

zdroj: sportowefakty.pl
foto: http://www.elitvetlanda.se/

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?