Švédsko: Zagar přiblížil Eskilstunu vytouženému finále

Ve Švédsku se diváci konečně dočkali prvních soubojů semifinále play-off a rozhodně se bylo nač koukat. Zatímco v Rospiggarně bylo k vidění podle očekávání poměrně vyrovnané a napínavé utkání, Masarna si na domácí půdě svůj první dvojzápas v play-off značně zkomplikovala. A opět u toho byl v kombinéze s logem soupeře řádící slovinský šíp, Matej Zagar.

Semifinále Elitserien:

Rospiggarna Hallstavik – Elit Vetlanda 44:46
Andreas Jonsson 8+3, Jason Doyle 8+2, Timo Lahti 8, Jacob Thorssell 7+1, Max Fricke 7, Nicklas Prosing 4+1, Freddie Eriksson 2 – Bartosz Zmarzlik 13, Szymon Wózniak 10, Oliver Berntzon 9+1, Martin Vaculík 5, Tobiasz Musielak 5, Thomas H. Jonasson 3, Jaroslaw Hampel 1

Závod byl od začátku hodně vyrovnaný. Hallstavik nehodlal dát Vetlandě nic zadarmo a bojoval ze všech sil. Dokonce dlouhou dobu i vedl, ale hosté se pilně drželi v jeho těsném závěsu. Po polovině závodu ale začala Vetlanda také trochu přidávat na plynu a pozvolna začala vývoj otáčet. Domácí se však nechtěli dát lacino, a tak se se soupeřem odhodlaně o vedení přetahovali. Vývoj nakonec dospěl až k remíze po čtrnácté rozjížďce, a tak se o vítězi prvního vzájemného souboje rozhodovalo až v úplném závěru. Tam domácím vše ztížilo vyloučení Jonssona, a když Wózniak vyzrál na domácího Doylea, bylo rozhodnuto. Vetlanda dokázala na půdě soupeře těsně vyhrát a před domácím utkáním má velmi dobře nakročeno do finále.

Masarna Avesta – Eskilstuna Smederna 38:52
Tai Woffinden 13, Przemyslaw Pawlicki 9, Kim Nilsson 9, Antonio Lindback 4+1, Linus Sundström 2+1, Joel Andersson 1+1, Artur Czaja 0 – Matej Zagar 17, Pontus Aspgren 10+1, Andžejs Lebedevs 10, Mikkel Michelsen 8+4, Linus Ekloef 4+2, Michael Jepsen Jensen 3

Matej Zagar opět potvrdil, že je momentálně ve fantastické formě. Obzvláště na švédských oválech doslova řádí a táhne svůj tým za velkým úspěchem. Nejenže jej dostal do semifinále přes favorizovanou Dackarnu, ale nyní je blízko tomu, aby jej dostal také do finále. Poté, co totiž zazářil také na půdě Masarny, zvítězil jeho tým v prvním semifinále 38:52, což asi jen tak někdo nečekal. Smederna jela od začátku výborně domácí favorit stíhal jen valit oči. Nyní je tak Avesta v nečekaně těžké pozici a ve Smederně by musela podat fantastický výkon, aby dokázala ještě zvrátit předpokládané, a dostat se do finále.

zdroj: sportowefakty.pl
foto: erikkrusephotography (www.matejzagar55.com)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?