Švédsko: Prvním finalistou je Smederna

Odvety semifinále švédské Elitserien byly naplánovány hned na středeční termín, tedy hned den poté, co se odjeli první vzájemné souboje. Jenže rozuzlení semifinálové otázky se dočkal jen jeden ze dvou soubojů. Ve Vetlandě se totiž pro špatné počasí k závodění vůbec nedostalo a byl ustanoven náhradní termín, to jest na příští úterý. Ve Smederně však už proběhlo vše podle plánů, domácí si udrželi v dobře rozehrané dvojzápase vysoké vedení z Avesty a mohli slavit postup.

Eskilstuna Smederna – Masarna Avesta 42:48 (94:86)
Matej Zagar 16, Andžejs Lebedevs 10, Michael Jepsen Jensen 6, Pontus Aspgren 4+1, Grzegorz Walasek 3+1, Linus Ekloef 2, Mikkel Michelsen 1+1 – Przemyslaw Pawlicki 13, Kim Nilsson 10+1, Tai Woffinden 9+1, Linus Sundström 7+1, Antonio Lindback 6, Joel Andersson 2, Artur Czaja 1

Eskilstuna v prvním souboji senzačně zvítězila na půdě favorizované Masarny o čtrnáct bodů, a tak Avesta už moc šancí na úspěch neměla. Jenže tým se pod vedením Przemyslawa Pawlického nehodlal vzdát a zahodit flintu do žita. Od začátku se snažil o senzační comeback a náskok soupeře pomalu stahoval. Hosté jeli parádně a začínalo to vypadat, že by dokonce mohli i uspět. Už v polovině závodu totiž vedli o deset bodů, což zužovalo celkovou ztrátu na pouhé čtyři body. Jenže pak se Smederna začala zuby nehty držet a více už si náskok stáhnout nenechala. Přesto byli hosté ještě dvě rozjížďky před koncem reálně ve hře. Jenže opět senzační Zagar v obou posledních jízdách vyhrál, čímž veškeré kapky naděje z pohledu Avesty nadobro setřel. Finále tak patří po urputném boji Eskilstuně.

Elit Vetlanda – Rospiggarna Hallstavik 60:30 (106:74)

Semifinálová odveta mezi Vetlandou a Hallstavikem přišla pro nepřízeň počasí na řadu až více než týden po dokončení dvojzápasu mezi Smedernou a Avestou. Ale minimálně domácím fandům se čekání vyplatilo. Elit Vetlanda potvrdila jasnou roli favorita a nenechala si dobře rozjetý závod vzít. Od začátku unikala a nakonec soupeře roznesla na kopytech. V závodě mu unikla o třicet bodů, a když se k tomu přičetly ještě dva z prvního střetu, byl z toho zatím nejjednoznačnější výsledek celého play-off. Smederně se tak ve finále postaví favorit z Vetlandy.

zdroj: sportowefakty.pl
foto: www.matejzagar55.com

Máte k tomu co říct?