Studené odpoledne bez očekávaného konce

Pražská Markéta včera nabídla vskutku aprílové počasí. Zimu, vítr, déšť, sněžení a nakonec i sluníčko. Takovéto počasí se samozřejmě podepsalo i na stavu závodní dráhy, která činila dorazivším jezdcům obrovské potíže. Několik z nich dokonce po pádech předčasně ukončilo svou účast v závodu Poháru AČR.

Na ten poslední doplatil i vítěz celého závodu Daniel Klíma, který v 17. jízdě jedoucí na vedoucí pozici zachytil o mantinel a musel být odvezen na vyšetření do nemocnice. Jury soutěže se poté rozhodla celý závod ukončit a určit pořadí podle 16 odjetých jízd.

Bez ztráty bodu tedy zvítězil Dan Klíma. Podle pozdější zprávy přímo od Dana by naštěstí neměl utrpět vážnější zranění a příští týden už by měl opět sedět v sedle motocyklu.

Další tři jezdci vyjeli po 11 bodech. Hynek Štichauer dokázal další jedenáctibodové ve vzájemných soubojích porazit a proto mu patřila druhá pozice. O držiteli třetí příčky na stupních vítězů musel rozhodnout los. Šťastnější byl Jaroslav Vaníček a na slánského Bruno Belana zbyla nepopulární 4. pozice. Páté místo si vyjel domácí Jakub Exler.

Z debutantů v sedle „pětistovky“ si nejlépe vedl plzeňský Matěj Frýza. Celkem získal 7 bodů a obsadil 6. příčku. Jeho výsledek mohl být ještě o něco lepší. V 5. jízdě až do pádu Pavla Kuchaře vedl a i v opakované jízdě se dostal do čela, ale později neodolal útokům  Bruno Belana. V 11. jízdě pak byl po kontroverzním výroku rozhodčího vyloučen za nebezpečnou jízdu a způsobení pádu Jaroslava Petráka v první zatáčce.

Během včerejšího závodu Poháru AČR odstoupilo pět jezdců a navíc Jan Macek k němu ani nedorazil. Kromě Daniela Klímy odstoupili Josef Franc, Pavel Kuchař, Michal Baštecký a Jaroslav Petrák.

O vítězi vloženého mistrovského závodu juniorů třídy 250 ccm vlastně rozhodla už 2. jízda, ve které svedli strhující souboj domácí Vojtěch Šachl s Adamem Bednářem. Oba jezdci si několikrát vyměnili pozice až jejich souboj vyvrcholil srážkou, po které byl viník nehody Adam Bednář vyloučen. Přestože v další jízdě Adam Vojtu dokázal porazit, ztracené body už nemohl dohnat a musel se spokojit s 2. příčkou. Třetí pozici si překvapivě vyjezdil maličký Slovinec Sven Cerjak. Pod stupni vítězů skončili se 6 body 4. plzeňský Oliver Schmid a 5. Lotyš Damirs Filimonovs startující také s plzeňskou vestou. Ten v poslední jízdě dokázal na cílové rovince předjet Štěpána Ševčíka a odsoudil ho tak ke konečné 6. příčce.

Od jedné hodiny se malé dráze pražské Markéty odjel úvodní podnik mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm. Závody sice neměly suveréna, který by nepoznal porážku, ale nejúspěšněji se v jeho průběhu prezentoval slánský Karel Průša a zvítězil ve finále A před pardubickým Davidem Hofmanem a dalším slánským jezdcem Tony Katrou.  Chabařovický Petr Marek se po pádu v základní části ocitl ve finále B, které ovládl před Štěpánem Melčem a Štěpánkou Nyklovou.