Speedway of Nations přeloženo na podzim

V důsledku současné světové pandemie koronaviru jsou prakticky všechny sportovní soutěže odloženy. Týká se to samozřejmě i ploché dráhy. Doufejme, že se v nejbližší době podaří virus porazit a budeme moci opět sledovat plochodrážní závody.

Postupně jsou zveřejňovány nové termíny nejdůležitějších světových soutěží. Jako první FIM sdělila data třetího ročníku Speedway of Nations. Původně se měl konat na přelomu dubna a května. Nově bude semifinále na konci září a finále koncem října.

Podle původního plánu se mělo úvodní semifinále odjet v německém Landshutu (i s českou reprezentací), ale nakonec se obě semifinále uskuteční v lotyšském Daugavpils. V pátek 25. září se v prvním střetne Česká republika s Polskem, Dánskem, Německem, Slovinskem, Francií a Itálií. Následující den se pak pojede druhé i s týmem pořadatelské země.

Ve dvou finálových závodech 24. a 25. října se na Národním plochodrážním stadionu v Manchesteru představí kromě reprezentace britské monarchie také tři nejlepší celky z obou semifinálových mítinků. Vítězství bude obhajovat Rusko, stříbro Polsko a bronz Austrálie.

Pro letošní ročník připravila FIM pár změn v pravidlech. Aby se zamezilo nerozhodným výsledkům v jízdách, dojde ke změně v bodování. Za první místo budou čtyři body, za druhé tři, za třetí dva a za poslední žádný bod.

Po odjetí 21 jízd v semifinále budou první dva týmy přímo postupovat do finále a celky na třetím a čtvrtém místě se spolu střetnou o poslední postupovou pozici. Po 42 finálových jízdách se utkají družstva na druhém a třetím místě. Vítěz této jízdy se pak ve Velkém finále střetne s nejlepším celkem základního rozpisu o titul mistrů světa.

Semifinále 1: 25.9. Daugavpils (Německo, Polsko, Dánsko, Slovinsko, Česká republika, Francie a Itálie)

Semifinále 2: 26.9. Daugavpils (Lotyšsko, Rusko, Austrálie, Švédsko, Ukrajina, Finsko, USA)

Finále: 24.-25.10. Manchester (Velká Británie + 1.- 3. Semi 1 + 1.- 3. Semi 2)

zdroj: speedwaygp.com

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?