Speedway Best Pairs: Titul má tým FOGO Power

Ve čtvrtek se v polském Gnieznu rozhodovalo v posledním kole o konečném pořadí po celkem třech závodech šampionátu Speedway Best Pairs. Nejlépe měl k titulu nakročeno favorizovaný tým FOGO Power složený ze tří polských hvězd, který ovládl i dva předchozí závody. Triple mu však nakonec souzen nebyl, v posledním závodě totiž nestačil na duo Holder a Woffinden z Monster Energy Speedway Teamu. Titul pro letošního mistra už ale polským hvězdám nikdo nesebral. Na druhém místě skončil Boll Team, který do rozhodujícího závodu musel nastoupit bez největších hvězd, což týmu FOGO Power v cestě za titulem vše dosti usnadnilo. Stupně vítězů uzavřel tým Monsteru.

Po dvou odjetých závodech už bylo celkem jasné, že do souboje o titul nejspíš už nikdo mimo týmů FOGO Power a Boll Teamu nezasáhne, neboť jeden z největších favoritů, tým Monster zcela propadl ve druhém z mítinků, po němž o šanci téměř přišel. I tak z toho mohlo být celkem zajímavé drama. Jenže druhý jmenovaný měl velký problém. Nastoupit nesměl stále ještě Grigorij Laguta a do závodu nakonec nezasáhli ani tahoun Jason Doyle nebo zraněný Fricke. Nahradit je museli Kacper Woryna a Miroslaw Jablonski, kteří už takovou sílu nepředstavovali, což se v průběhu závodu potvrdilo, byť skončili na hezkém čtvrtém místě.

Žádné vážnější změny tak už poslední závod v Gniezně nepřinesl. Monster Energy Speedway Teem nakonec jen poskočil díky výhře až na třetí příčku, z níž sesadil týmy Nice Racing Antonia Lindbacka, Artema Laguty a Krzysztofa Kasprzaka. Monster táhl v Gniezně především Woffinden, který letos nastoupil poprvé a získal neuvěřitelných sedmnáct bodů. Do jednoho závodu zasáhl i Václav Milík, který jel za tým Eko-Dir. Jeho celek nakonec skončil celkově pátý.

FOGO Power tak obhájili titul z loňského ročníku a už se jistě těší na příští sezónu, v níž si bude chtít dojít pro třetí triumf vřadě.

Konečná tabulka i s bodovými příděly všech členů sestavy:

1. FOGO Power 28b. – B. Zmarzlik 38+2, Pr. Pawlicki 22+7, Pi. Pawlicki 11+3
2. Boll Team 20 b. – J. Doyle 24+2, G. Laguta 13+2, K. Woryna 12+1, M. Fricke 8+1, M. Jablonski 6, G. Chogunov 0
3. Monster Energy Speedway Team 17b. – Ch. Holder 22+3, T. Woffinden 17+1, G. Hancock 13+2, P. Przedpelski 5
4. Nice Team 14 b. – A. Lindback 26+4, A. Laguta 11+1, A. Miedzinski 9+1, K. Kasprzak 9
5. Eko-Dir Speedway Team 12b. – A. Lebedevs 23+1, S. Wozniak 16+3, M. Drabik 8+2, V. Milík 6+1, T. Jedrzejak 3+1
6. Trans MF Pro Race Team 6b. – L. Madsen 29+1, M. Smolinski 10+1, M. Riss – 0
7. City Team 5b. – K. Huckenbeck 23, E. Riss 13, T. Kroner 2+1

zdroj: sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?