V sobotu Macec Cup v Pardubicích

Letošní poslední závod „pětistovek“ v České republice se odjede tuto sobotu v pardubickém Svítkově. Bude jím 3. kolo Macec Cupu. Před Pardubicemi se jelo na jaře v ukrajinském Červenogradě a na konci září v rumunské Braile. V neděli je na programu závěrečné, odložené, kolo v polském Gorzówě.

Petr Moravec o pardubickém závodě poinformoval:  „Svůj plochodrážní rok 2017 uzavře tuto sobotu pardubický AMK Zlatá přilba. Ten na svém stadionu ve Svítkově pořádá mezinárodní závod jezdců sedmi zemí Macec Cup. Během tohoto závodu, který začíná v 10 hodin se divákům představí také novinka společnosti Jawa a to dvouventilové stroje této značky.
Tradiční závěr sezóny, který je v Pardubicích v posledních letech spojen se závěrečným závodem a je lidově nazývaný „Becher cup“ při kterém dostanou možnost se na dráze projet spolu s jezdci a jejich mechaniky i příznivci, započne ihned po skončení tohoto závodu. Program na dráze stadionu potrvá zhruba do 14 hodin.“

Českou republiku budou v závodě zastupovat jezdci domácí Zlaté přilby Patrik Mikel, Jaroslav Petrák a Hynek Štichauer. Ve startovní listině nefigurují Martin Mejtský a Josef Novák, neboť jsou zraněni.

14.10. MACEC Cup, Pardubice – Startovní listina:

 1. Patrik Mikel
 2. Szymon Szlauderbach, PL
 3. Patrik Búri, SK
 4. Marco Levišin, UKR
 5. Gabriel Comanescu, ROM
 6. Jaroslav Petrák
 7. Milen Manev, BG
 8. Andrei Popa, ROM
 9. Przemyslaw Liszka, PL
 10. (dodatečně, namísto jezdce Bulharska)
 11. Hynek Štichauer
 12. Dmitro Mostovik, UKR
 13. Ján Mihálik, SK
 14. Jaroslaw Krzywosz, PL
 15. Vitalij Koval, UKR
 16. Dennis Fazekas, HUN
 17. (dodatečně, CZ)
 18. (dodatečně, CZ)

Máte k tomu co říct?