Sobota bude ve Svítkově patřit netradičním disciplinám

Již potřetí se na plochodrážním stadion ve Svítkově vrací veteráni, aby bojovali o trofej nazvanou podle jednoho ze zakladatelů závodu o Zlatou přilbu Františka Hladěny. Pardubičtí pořadatele převzali pořádání tohoto závodu před třemi roky a snaží se ve spolupráci s velkým fandou veteránského hnutí Jiřím Šmídou obnovit slavnou historii tohoto závodu, jehož počátky jsou datovaný do let po skončení druhé světové války.

Celkem třicet jezdců ve věku nad čtyřicet let se postaví na start ve dvou kategoriích, a to na dvouventilových a čtyřventilových motorech. Samozřejmostí je ta skutečnost, že nepotěší nejenom boje těchto můžů, kteří za řidítky svých motocyklů nestárnou, ale také pohled na jejich stroje. V pardubickém depu bude k vidění totiž také celá technická historie plochodrážního sportu. Pohled na starší typy motocyklů, které jsou mnohdy jako nové lákají ve všech zemích, kam Evropská veteránská série zavítá.

Součástí sportovního dne, který začíná po desáté hodině ranní tréninkem bude i souboj v poslední době vzvétající disciplínyf flat track. Český šampionát je nejenom podle startovní listiny, ve které nacházíme jména jezdců sedmi zemí, kvalitnější než souboje ve světovém poháru, a to slibuje zajímavou podívanou. Především souboje Italů, kde je bezesporu evropská kolébka této disciplíny, s našimi jezdci byly ozdobou předchozích dvou závodů šampionátu.

Závodní program začne krátce po 13 hodině a potrvá zhruba čtyři hodiny. Pro diváky je navíc zcela určitě nejpříznivější ta informace, že pořadatelé se rozhodli věnovat tento závod fanouškům bezplatně a tak se v sobotu ve Svítkově nebude vybírat žádné vstupné.

Startovní listina
dvouventily:
1 Kevin Teager (Velká Británie)
2 Franz Greisel (Německo)
3 Keith Snelling (Velká Británie)
6 Hartmut Ernst (Německo)
14 Rainer Borchers (Německo)
17 Alfred Pflügl (Německo)

čtyřventily:
19 John Freeman (Velká Británie)
18 Henk Snijder (Nizozemsko)
24 Manfred Giertz (Německo)
20 Roel Geersing (Nizozemsko)
22 Rainer Arndt (Německo)
3 Graeme Brown (Velká Británie)
12 Karel Kadlec (Česká republika)
7 Bart Uil (Nizozemsko)
29 Ian Leverington (Velká Británie)
30 Henk Jager (Nizozemsko)
32 Luit Groenewoud (Nizozemsko)
14 Kevin Howse (Velká Británie)
4 Arne Andersen (Dánsko)
21 Hilbert Tel (Nizozemsko)
16 Paul Evitts (Velká Británie)
8 Steen Larsen (Dánsko)
17 Jan Boháč (Česká republika)
13 Ulrich Büschke (Německo)
6 Johan Last (Nizozemsko)
1 Bob Dolman (Velká Británie)
15 Wolfgang Barth (Německo)
2 John Hartley (Velká Británie)
23 Leonard Eibl (Německo)
10 Francesco Barbetta (Itálie, lic. ACCR)

zdroj: TZ, fb.com/speedwayfanshop

Máte k tomu co říct?