Smutný konec pro Doyla

Pro australského reprezentanta Jasona Doyla sezóna v klíčové fázi končí. Aktuálně jeden z nejlepších jezdců světa oznámil, že se následkem vážných poranění po tvrdém pádu při Grand Prix v Toruni posledního závodu mezi světovou elitou v Austrálii nezúčastní. Greg Hancock tak přišel o největšího rivala a o čtvrtý titul pro mistra světa by jej už teoreticky nemělo nic připravit. Teoretickou šanci mají jen Woffinden a Zmarzlik, ale jejich naděje už jsou spíše jen snové. Zdá se, že je rozhodnuto.

Jason letos jednoznačně patřil k nejlepším jezdcům, dokázal vyhrát hned čtyři Velké ceny s tím, že tři z nich se mu podařilo ovládnout v řadě. Neuvěřitelné. Žádnému jinému jezdci se letos nepodařilo zvítězit ani dvakrát, natož čtyřikrát. Před posledními dvěma závody byl Doyle v čele s pětibodovým náskokem a byl ve skvělé formě. Pak ale přišel sobotní závod v Toruni, kde se hned po startu ve své první rozjížďce potkal na vjezdu do zatáčky s Chrisem Harrisem a oba šli po tvrdém střetu k zemi. Chris z pádu vyvázl bez zranění, Jason ale musel do nemocnice a z té se následně nesly špatné zprávy.

Jason si při pádu ošklivě poranil plíce, což je také hlavní důvod, proč nemůže před domácími diváky nastoupit. Čtyřiadvacetihodinovou cestu letadlem s tímto zraněním totiž prodělat nemůže. Dále si poranil levý loket a vykloubil si levé rameno. Tím výčet vážnějších zranění končí, i to ale stačí pro zmaření mistrovského snu, minimálně tedy v letošní sezóně.

Naděje na stříbrnou, nebo bronzovou medaili ale stále žije. Nyní je druhý a na úřadujícího mistra Woffindena má náskok osmi bodů. Brit sice průměrně získává v závodech více bodů, ale jeho forma v závěru sezóny výrazně poklesla, navíc, naděje umírá poslední. Dále jsou ale v řadě odhodlaní Zmarzlik a Holder. Polák ztrácí bodů deset, což je také pod jeho bodový průměr na závod. Holder pak čtrnáct, i on umí ale pořádně zabrat. Jason musí doufat.

Vzhledem k tomu, že oba dva první náhradníci již v šampionátu za někoho naskakují, měl by šanci dostat třetí v pořadí, a tím byl určen již na začátku sezóny Václav Milík. Je ale otázkou, jak se vše nakonec vyvrbí, pokud by ale český závodník do závodu nezasáhl, měl by dostat šanci náhradník závodu s číslem sedmnáct, kterým je letos Sam Masters.

Jasonovi přejeme brzké uzdravení.

zdroj: www.speedwaygp.com
foto: www.facebook.com/jasondoyleracing/

Máte k tomu co říct?