Smektala vyhrál v Güstrowě druhý podnik MSJ

V pátek večer se diváci v německém Güstrowě dočkali druhého pokračování individuálního MS juniorských jezdců. A předem avizujeme, že bylo opravdu, nač koukat. V Německu junioři odjeli až neobvykle vyrovnaný a napínavý závod, v němž do poslední vteřiny nebylo nic jasné. Nicméně, i tak musel někdo zvítězit. Tentokrát se dočkal nejvyššího stupínku Bartosz Smektala, jemuž ve finále na záda dýchal tandem Robert Lambert a Brady Kurtz. Lídrem šampionátu však zůstává být Maksym Drabik. juniorské MS vyvrcholí už za tři týdny třetím závodem v Pardubicích.

Zpočátku byl vývoj závodu skutečně zajímavý, nikdo nevynikal a v popředí se drželi v podstatě všichni. Postupně se však od zbytku startovního pole dokázala odtrhnout australská dvojice, Brady Kurtz a Max Fricke, kteří také nakonec základní část ovládli. V patách jim ale po celou dobu byla široká škála dalších jezdců. Mezi nimi byl určitě i Eduard Krčmář, jehož výkonnost byla silně kolísavá a vítězství doslova střídaly porážky. Pád v poslední jízdě však pro českého jezdce znamenal nepostup do semifinále.

Australskou dvojici naopak s radostí doplnili mezi top osmičkou tři polští jezdci, tedy nedávní juniorští mistři světa – Smektala, Drabik a Woryna. Jen čtvrtý Kubera v semifinálové partě chyběl. Vedle nich se dál prosmýkli také juniorský mistr Evropy 2017, nadějný Brit Robert Lambert a jeho předchůdce z loňského ročníku, Francouz Bergé. Závod byl jistě zklamáním pro jednoho z favoritů, Jacka Holdera, který skončil jedenáctý. Do semifinále pak nepostoupil k nevoli domácího publika ani žádný Němec.

Do finále počátečního závodu „německého víkendu“ se pak probojovala čtveřice Smektala, Lambert, Kurtz, Woryna, která v tomto pořadí také nakonec dojela do cíle. Nikdo z nich však nedokázal z průběžného trůnu sesadit lídra Maksyma Drabika. Již zítra naváže na juniorský závod MS také seriál Grand Prix, který hostí nedaleký Teterow.

Výsledky druhého závodu juniorského MS:

1. Bartosz Smektala – 15
2. Robert Lambert – 15
3. Brady Kurtz – 18
4. Kacepr Woryna – 11

5. Max Fricke – 13
6. Andreas Lyager – 11
7. Maksym Drabik – 10
8. Dimitri Bergé – 9
9. Dominik Kubera – 7
10. Eduard Krčmář – 6
11. Jack Holder – 6
12. Alexander Woentin – 5
13. Michael Härtel – 4
14. Jevgenij Kostigovs – 4
15. Patrick Hansen – 3
16. Lukas Fienhage – 1
17. Dominik Möser – 0

Průběžné pořadí šampionátu:

1. Maksym Drabik – 31
2. Bartosz Smektala – 30
3. Max Fricke – 28
4. Brady Kurtz – 24
5. Robert Lambert – 24
6. Andreas Lyager – 19
7. Dominik Kubera – 17
8. Jack Holder – 17
9. Kacper Woryna – 16
10. Javgenij Kostigovs – 15
11. Dimitri Bergé – 14
12. Eduard Krčmář – 11
13. Alexander Woentin – 8
14. Patrick Hansen – 7
15. Michael Härtel – 4
16. Lukas Fienhage – 4
17. Rafal Karczmarz – 4

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?