Slaný ustál drama na závěr

AKTUALIZOVÁNO Od šesté jízdy držel 3ton Slaný osud domácího extraligového podniku pevně ve svých rukách, jenže pak v poslední sérii přišlo vyloučení Eduarda Krčmáře, které do čela pomohlo dotírajícím Pardubicím. Drama vrcholilo dvacátou jízdou, ve které Zdeněk Simota rozhodl o triumfu domácích před Zlatou přilbou a Auto klubem Markéta.

Trio Jakub Jamróg, Eduard Krčmář a Zdeněk Simota opět spolehlivě táhlo svůj tým k úspěchu. Pomineme-li Krčmářovo vyloučení v sedmnácté jízdě, tak ani jeden z nich nepřijel do cíle na horším než druhém místě. Vrcholy jejich představení byly pátá jízda, v níž Zdeněk Simota ze třetího místa obkroužil jak Václava Milíka, tak Matěje Kůse, a desátá rozjížďka, v rámci které si Jakub Jamróg dlouho chystal předjetí Hynka Štichauera, až byl v posledních metrech tvrdě, ale fér úspěšný.

Závod se zapsal do historie nejen ukončením douhého čekání slánských na domácí výhru, ale i zlepšením traťového rekordu. Ve druhé jízdě se Jakub Jamróg prohnal po slánském oválu za rovných 67 vteřin a vymazal z rekordních tabulek bez třech dní přesně osm let starý rekord krajana Roberta Kosciechy. Jamróg vylepšil Kosciechův rekord o 94 setin vteřiny.

Jen bod nakonec scházel k letošnímu premiérovému triumfu pardubické Zlaté přilbě. Místo toho na Východočechy zbylo čtvrté druhé místo ve čtvrtém závodě, potřetí navíc ztratili na vítěze jen bod. Tentokrát může celek Lubomíra Vozára zpytovat svědomí nad pokaženou první polovinou závodu, ve které vyhrál Tomaszem Jedrzejakem jen jednu jedinou rozjížďku.

Čekání pak utnul v jedenácté jízdě znovu elegantně jedoucí Jedrzejak, poté se konečně rozjel i Václav Milík a po vyloučení Krčmáře se Zlatá přilba dostala na okamžik i do průběžného vedení. To už ale měli své starty za sebou oba někdejší kolegové ze Sparty Wroclaw, a tak musel Patrik Mikel v rozhodující dvacáté jízdě porazit Zdeňka Simotu. Moravan v pardubických služnách se sice dostal před Petra Chlupáče, ale Simotu už neohrozil, Pardubice tedy znovu braly jen tři velké tabulkové body.

Ke dvěma letošním výhrám přidala Markéta ve Slaném druhé třetí místo. Obhájci titulu se mohli spolehnout na Matěje Kůse a Josefa France, kteří oba přivezli dvouciferné bodové zisky, ale byly to více než dvě třetiny týmových bodů. Za zmínku také stojí, že jedinými pražskými závodníky s vyhranou jízdou byli ve středu výborný Josef Franc a patnáctiletý Petr Chlupáč. S takovou lze jen těžko pomýšlet na lepší než třetí místo.

Při očekávané absenci Martina Vaculíka nepřivezl Ján Daniel do kralovského města ani Adriana Galu a těžko šlo od mladého slovenského kvarteta doplněného o bulharského veterána očekávat lepší než čtvrté místo.

Co se ale očekávalo, byl lepší bodový zisk slovenského Speedway Clubu zejména poté, co se David Pacalaj prezentoval v uplynulých týdnech na českých oválech solidními výkony a hlavně velmi dobrým představením v liberecké kvalifikaci mistrovství světa juniorů. Vnuk Zdena Vaculíka byl sice nejlepším jezdcem svého týmu, avšak jen se třemi body obohacenými o dvoubodového žolíka ze čtrnácté jízdy.

Extraliga se do své druhé poloviny přehoupne hned následující středu odloženým závodem v Pardubicích.

1. 3ton Slaný: 41 bod
1 Eduard Krčmář 11 (3,3,2,3,d)
2 Filip Hájek 3 (0,0,1,1,1)
3 Jakub Jamróg 14 (3,3,2,3,3)
4 Zdeněk Simota 13 (2,3,2,3,3)

2. ZP Pardubice: 40 bodů
5 Tomasz Jedrzejak 13 (3,2,3,2,3)
6 Josef Novák NS
7 Hynek Štichauer 8 (1,2,1,2,2)
8 Patrik Mikel 7 (2,1,1,1,2)
18 Václav Milík 12 (2,1,3,3,3)

3. AK Markéta: 34 bodů
13 Zdeněk Holub 1 (0,-,-,1)
14 Ondřej Smetana 4 (1,2,-,-,1)
15 Petr Chlupáč 6 (3,1,1,0,1)
16 Matěj Kůs 10 (2,2,2,2,2)
20 Josef Franc 13 (3,3,3,2,2)

4. SC Žarnovica: 6 bodů
9 Jakub Valkovič 1 (1,0,0,0,0)
10 Ján Mihálik 0 (0,-,F,0)
11 David Pacalaj 3 (1,R,-,2!,0)
12 Michal Tomka 2 (0,1,F,-,F)
19 Milen Manev 1 (0,d,0,1)

Jízda po jízdě:
1. Jedrzejak, Simota, Smetana, Tomka
2. Jamróg, Milík, Pacalaj, Holub
3. Chlupáč, Mikel, Valkovič, Hájek
4. Krčmář, Kůs, Štichauer, Mihálik
5. Simota, Kůs, Milík, Valkovič
6. Jamróg, Jedrzejak, Chlupáč, Manev
7. Franc, Štichauer, Tomka, Hájek
8. Krčmář, Smetana, Mikel, Pacalaj (R4)
9. Franc, Simota, Mikel, Tomka (F4)
10. Franc, Jamróg, Štichauer, Valkovič
11. Jedrzejak, Kůs. Hájek, Manev (d)
12. Milík, Krčmář, Chlupáč, Tomka (F4)
13. Jamróg, Kůs, Mikel, Manev
14. Simota, Štichauer, Pacalaj (!), Chlupáč
15. Milík, Franc, Hájek, Mihálik
16. Krčmář, Jedrzejak, Holub, Valkovič
17. Milík, Franc, Hájek, Tomka (F3)
18. Jedrzejak, Kůs, Manev, Krčmář (d)
19. Jamróg, Štichauer, Smetana, Pacalaj
20. Simota, Mikel, Chlupáč, Valkovič

foto: SpeedwayLive.eu

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?