Slaný hostí 1. ligu

Slánský ovál přivítí v soboním odpoledni druhý díl domácí druhé nejvyšší soutěže družstev – 1. ligy. Domácí hostí AK Markéta, SC Žarnovica a vítěze úvodního závodu tým Zlaté přilba Pardubice.

Oproti výjezdu na Slovensko mají Slánští opět k dispozici kompletní trojici svých závodníků, když se do týmu vrací Petr Babička. Ten pod číslem tři po boku Adama Fencla a Michala Dudka nahrazuje z Plzně vypůjčeného Radka Podhadského.

Pardubice před třemi nasměroval k vítězství Tomáš Suchánek, jenž je na náhradnické pozici čtyři opět připraven měnit taktické pikle Lubomíra Vozára v bodové zisky.

Omlazený tým povezou po silnici D7 Pražané. Nejvíce zkušeností má Ondřej Smetana, a tak i on obsadil náhradnickou čtyřku a bude pomáhat mladému trojlístku Hájek, Kvěch, Čermák.

Silný mládežnický kontingent Žarnovice utrpěl značné rány, jak informuje klubový web. Adam Čarada doléčuje zranění, Patrik Búri závodí na Ukrajině, v zahraničí je i Jakub Valkovič, ten se ale s rodinu rekreuje v Chorvatsku, a Davidu Pacalajovi ještě nebylo patnáct, a tak v Čechách na pětistovku nemůže. Jakub Zliechovec a Martin Búri tak k Jánu Mihálikovi a Michalu Tomkovi povolali ještě Patrika Mikela.

Hlavní závod startuje v sobotu v 17 hodin, od 14 hodin mu ale předchází Mini Cup ve třídě do 125cc.

AK Slaný
1 Michal Dudek
2 Adam Fencl
3 Petr Babička

ZP Pardubice
4 Jaroslav Petrák
5 Josef Novák
6 Martin Mejtský
14 Tomáš Suchánek

AK Markéta
7 Filip Hájek
8 Václav Kvěch
9 Pavel Čermák
15 Ondřej Smetana

SC Žarnovica
10 Michal Tomka
11 Ján Mihálik
12 Patrik Mikel

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?